Üle Eesti on vaktsineeritud pea 11 000 haridustöötajat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine Autor/allikas: Põhja-Eesti regionaalhaigla

Haigekassa andmetel oli esmaspäevaks esimese vaktsiinidoosi saanud ligi 70 protsenti haridustöötajatest, kes olid selleks soovi avaldanud.

Haridusministeeriumist öeldi ERR-ile, et vaktsiini saamise soovi on avaldas ligikaudu 60 protsenti üldhariduskoolide töötajatest, kokku 15 848 inimest. 

Tegu ei ole vaid õpetajatega, lisaks neile saavad end vaktsineerida lasta ka teised töötajad, kes koolis nakkusohuga kokku võivad puutuda, sõltumata nende ametikohast või töötamise vormist, öeldi ministeeriumist.

Haigekassa andmetel oli esmaspäevaks vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud ligi 10 800 haridusasutuse töötajat ehk ligi 70 protsenti  vaktsiinisoovijatest.

Tallinna koroonaennetuse koordinaator Ester Öpik ütles teisipäeval "Terevisoonis", et Tallinnas on umbes pooled õpetajad esimese vaktsiinidoosi kätte saanud. "Õpetajate vaktsineerimine on Tallinnas kestnud nüüd juba paar nädalat ja õpetajatest peaaegu kõik [soovijad] on nüüd ka oma vaktsiini esimese doosi kätte saanud," lausus ta.

Tabelist saab vaadata, kuidas on haridustöötajate vaktsineerimine maakondades edenenud. Andmed on esmaspäeva seisuga.

MAAKONDSOOVIJAIDÜHE DOOSI SAANUIDHÕLMATUS
Järvamaa49443988,9%
Põlvamaa32828586,9%
Hiiumaa15713586%
Lääne-Virumaa101786885,3%
Saaremaa51942982,7%
Läänemaa40833582,1%
Raplamaa58747480,7%
Valgamaa34527780,3%
Ida-Virumaa76158176,3%
Tartumaa2525182572,3%
Pärnumaa108776570,4%
Harjumaa ja Tallinn5787336658,2%
Jõgevamaa53830556,7%
Võrumaa50727554,2%
Viljandimaa78640952,0%
KOKKU15 84610 76868,0%

 Allikas: haigekassa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: