Terviseamet on karantiininõuete rikkumise eest trahvinud 28 korral

Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk.
Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseamet on määranud koroonaga seotud karantiininõuete rikkumise eest trahvi 28 korral, piirangureeglite rikkumise eest on määratud sunniraha kahel korral.

Terviseamet on alates eelmise aasta lõpust ehk 28. detsembrist algatanud koroona karantiininõuete rikkumises 44 väärteomenetlust, millest 29 on lõpetatud ja 15 on veel pooleli. Nende seas on ka üle kuu aja väldanud riigikogu liikme Aivar Koka menetlus.

Väärteomenetluses on tehtud 28 rahatrahvi kogusummas 5240 eurot. Füüsilistele isikutele tehtud trahvid jäid vahemikku 60-440 eurot.

"Kõige enam on esinenud karantiininõuete rikkumist inimese poolt, kes on ise COVID-19 haigusega. Kui 34 juhtumil jõudis selline rikkumine menetluseni, siis palju suurem osa lõppes kirjaliku või suusõnalise juhendamisega, kuidas on õige. Nõustamistööd tehti lausa 162 inimesele, kes said oma rikkumisest aru ja täitsid edaspidi terviseameti korraldusi. Karantiininõudeid eirasid ka haigega koos elavad inimesed või lähikontaktsed. Vestlusega piirduti 88 juhul ja väärteomenetlus algatati 10 korral," kommenteeris terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas.

Valitsuse kehtestatud piirangureeglite rikkumises on terviseamet alustanud järelevalvemenetluse 77 korral. Neist 13 menetlust on lõpetatud ja 64 veel pooleli. Järelevalvemenetlus on kahel korral lõppenud sunnirahaga, mida on määratud kokku 2500 eurot.

"Kaitsemaski kandmise kohustuse eiramises on enamasti piirdutud vestlustega, rikkumisele on menetluse alustamiseta tähelepanu juhitud 96 korral. Menetluseni jõudis kaitsemaski mittekandmine aga 14 juhul, neist üks on veel pooleli," selgitas Kaas.

Pooleli on veel 13 menetlust, mis puudutavad meelelahutusasutusi ja 46 menetlust, mis puudutavad avaliku siseruumi haldajaid.

"Tuleb arvestada, et terviseametil on nende menetluste jaoks piiratud hulk inimesi. Näiteks Lõuna, Lääne ja Ida regioonis menetleb rikkumisi vaid üks põhiametnik. Põhja regioonis saadeti põhiametnikule kaks inimest appi politsei- ja piirivalveametist," lisas Kaas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: