Aprillis Aivar Koka menetluses otsust lubanud terviseamet venitab edasi

Aivar Koka koroonaisolatsioonireeglite eiramise üle kestab terviseameti menetlus juba kolm kuud, ent otsust ikka veel pole.
Aivar Koka koroonaisolatsioonireeglite eiramise üle kestab terviseameti menetlus juba kolm kuud, ent otsust ikka veel pole. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaanuaris koroonat levitanud Riigikogu liikme Aivar Koka juhtumit kuude kaupa menetlenud terviseamet lubas viimati kuu tagasi, et aprillis otsus kindlasti tuleb. Otsust aga pole siiani, nagu ka selgust, millal see siis langetatakse.

29. jaanuaril Koka suhtes menetlust alustanud terviseamet on otsuse tegemist pidevalt edasi lükanud.

Viimati, kui ERR selle kohta märtsi lõpus ameti juhilt Üllar Lannolt küsis, vastas ta: "Oleme esitanud väärteoprotokolli isikule, seaduse järgi jäetakse vastulause esitamise võimalus kindla aja jooksul. Otsuse saame kindlasti teha aprillis ära."

Kuu on möödas, aprill on lõpuni tiksunud. Koka otsusest aga midagi kuulda pole olnud.

Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas vastas ERR-i päringu peale, et otsust Aivar Koka suhtes jätkuvalt langetatud ei ole.

"Otsust hetkel veel ei ole, menetlus on pooleli," teatas Kaas, lisades, et terviseamet teeb otsuse langetamisel selle kohta ise teate.

Seda lubadust on varemgi ajakirjanikele antud, ent omaalgatuslikult amet infot menetluse kulu või takistuste kohta edastanud ei ole, kui väljakäidud tähtajad pidanud pole.

Esialgu lubas terviseamet otsust märtsi alguses, sealtpeale on tähtajad üha edasi nihkunud. Viimane lubadus oli aprillikuu jooksul, mis samuti ei pädenud. Nõnda on menetlus kestnud nüüdseks juba kolm kuud.

Jaanuari keskel nakatus koroonaga mitu Isamaa parlamendisaadikut, nende hulgas ka rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Terviseameti peadirektor Üllar Lanno helistas siis enda sõnul isiklikult Isamaa fraktsiooni juhile Priit Sibulale ja selgitas, kuidas nakatunud ja nende lähikontaktsed eneseisolatsiooni peavad pidama.

Aivar Kokal ilmnesid küll haigestumise sümptomid, ent eneseisolatsiooni ta ei jäänud, kuigi teadis, et on vähemalt lähikontaktne. Selle asemel võttis ta osa Jõgeva vallavolikogu istungist, mille esimehena talle umbusaldust avaldati. Istungi eel kohtus ta veel mitmete volikogu saadikutega, proovides neid veenda tema jätkamise poolt hääletama.

Kokk käis koroonaproovi andmas 17. jaanuaril ja see osutus positiivseks.

Kuigi terviseametile olid need asjaolud avalikest allikatest juba mitu nädalat teada, algatati väärteomenetlus alles 29. jaanuaril.

Kui terviseamet leiab Koka käitumises süüd, on neil õigus määrata talle trahv.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: