Töötukassa soovitab loobuda EMTAK koodidest toetuste maksmisel

Foto: Aili Vahtla/ERR

Reedel erakorraliselt palgatoetusi arutanud töötukassa nõukogu teeb valitsusele ettepaneku lõpetada toetuste maksmine ettevõtetele EMTAK koodide alusel ja minna laiema toetamise peale.

Töötukassa nõukogu esimehe Peep Petersoni sõnul on olukord viiruserindel ja majanduses niipalju muutunud, et niinimetatud peensihtimisest toetuste maksmisel tuleks loobuda. Töötukassa nõukogu kavatseb konsulteerida valitsusega ning soostuva vastuse korral teha vastav otsus järgmisel reedel.

Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson ütles, et  valitsusega peab rääkima juba seetõttu, et töötukassa enda reservidest on 27 miljonit eurot puudu, et juba märtsikuus saaks laiemalt toetusi maksta.

"Kui valitsus nõustub lisaeelarvega selle 27 miljonit ära katma, siis me saame järgmise nädala reedel teha otsuse, et kaks kuud – märts-aprill – kehtiks laiendatud süsteem ja ettevõtetel oleks lihtsam taotleda ja aru saada. Kui me selle ära muudame, siis me saame sarnaselt eelmisele aastale raha kanda otse töötaja arvele," lausus Peterson.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: