Turismiettevõtjad kutsuvad koroona-olukorra tõttu taastama palgatoetusi

Välisturiste tervitav plakat Tallinnas.
Välisturiste tervitav plakat Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti suutmatus COVID-19 vastu vaktsineerida ning selle tõttu kasvavad nakatumise numbrid hakkavad taas ohustama töökohti Eesti majanduses, hoiatasid turismiettevõtjad laupäeval tehtud pöördumises. Nad kutsuvad valitsust üles taastama juba 1. novembril puhkesektori palgatoetused.

"Tagasihoidliku vaktsineerimisedu ning viirusleviku ebaefektiivse piiramise tõttu viimastel nädalatel oleme võitluses koroonapandeemiaga jõudnud taas faasi, kus lisaks inimeste tervisele ja elule on ohus paljude inimeste töökohad," kirjutasid Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu president Ain Käpp ja Eesti Turismifirmade Liidu president Tiit Pruuli oma ühispöördumises sotsiaalministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole.

Käpp ja Pruuli viitavad oma kirjas Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) soovitusele karmistada meetmeid Eestist pärit reisijate suhtes ning nõuandele siia mitte reisida.

"Sissetuleva turismiga tegelevad Eesti ettevõtted näevad, kuidas juba mõnda aega tühistavad meie välismaised partnerid grupireise Eestisse, sest nende hinnangul on meie haigusnäitajad muude sihtkohtadega võrreldes liiga kõrged. Turistid lihtsalt ei julge Eestisse tulla, neil on hulganisti teisi valikuid," tõdevad ettevõtjad.

"On üheselt selge, et Eestis kerkinud nakkusnäitaja paneb teist talve järjest turismi- ja rahvusvahelise transpordiga tegelevate ettevõtted suure löögi alla, milles on kõige vähem süüdi selle sektori töötajad. Paraku tähendab see taas tugevat survet inimeste töökohtadele, sissetulekutele, vaimsele tervisele. Täiendavalt nõrgestab viirusolukord Eestis kohalike ettevõtete konkurentsivõimet tulevikus," märgivad pöördumise autorid.

"Pöördume käesolevaga sotsiaalministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, et valmistada aegsasti ette palgameetme kehtestamine turismi- ja rahvusvahelise transpordiga tegelevate ettevõtete töötajatele kuni Eesti naasmiseni madalamale riskitasemele ECDC rahvusvahelisele kokkuleppele vastaval skaalal. Näeme vajadust töötasumeetme rakendamiseks koheselt, hiljemalt 1. novembrist," öeldakse Käpa ja Pruuli tehtud pöördumises.

Riik maksis koroonapandeemia kõrgajal palgatoetusi ettevõtetele, mis olid koroonapiirangute tõttu sunnitud oma tegevust kärpima või hoopis peatama.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: