Eluaseme hinnaindeksi aastakasv aeglustus

Kalamaja
Kalamaja Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eluaseme hinnaindeks tõusis 2020. aastal eelneva aasta keskmisega võrreldes kuus protsenti ja neljandas kvartalis võrreldes 2019. aasta sama kvartaliga 4,8 protsenti, teatas statistikaamet.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade kohta.

Statistikaameti analüütiku Egne Säinasti sõnul aastaindeks, mida arvutatakse nelja kvartali keskmisena, küll kasvas, aga mitte nii hoogsas tempos kui varasemalt. "Möödunud aastal tõusid korterite hinnad 6,8 ja majade hinnad 4,1 protsenti," ütles ta.

Neljandas kvartalis tõusid majade hinnad tõusid 6,5 ja korterite hinnad 4,1 protsenti.

Tallinna korterite hinnad kasvasid kaks protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga tõusid hinnad 9,1 protsenti ning ülejäänud Eestis 5,4 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis 2020. aastal võrreldes eelneva aasta keskmisega 6,6 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: