Brexit pani Abdul Turay tuleviku Eesti poliitikas küsimärgi alla

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Abdul Turay

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust on pannud küsimärgi alla Abdul Turay tuleviku Eesti poliitikas. Euroopa Liitu mittekuuluva riigi kodanik ei saa kuuluda Eesti erakonda ega olla volikogu liige.

Tallinna volikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalev Kallo pidi pärast lõplikku süüdijäämist korruptsioonis lahkuma nii riigikogust kui Tallinna volikogust. Tema asendusliige volikogus oleks pidanud olema Turay, kuid kuna vahepeal oli Suurbritannia Euroopa Liidust lahkunud, siis valimiskomisjon teda saadikuks ei registreerinud.

Samuti leiab Keskerakonna peasekretär erakonnaseadusest lähtudes, et Turay peaks erakonnast lahkuma, kuna Eestis saavad erakonda kuuluda vaid siin püsivalt elavad Euroopa Liidu kodanikud.

"Kahjuks peab ta parteist lahkuma," ütles peasekretär Andre Hanimägi ERR-ile.

Turay ise ei kavatse erakonnast lahkuda, tõlgendades seadust teisiti. "Keskerakonda astumise hetkel olin ma Euroopa Liidu kodanik," ütles ta rus.err.ee-le. "Minu hinnangul ei saa seadus omada tagasiulatavat mõju."

Volikogus poleks Turay niikuinii enda sõnul tööle hakanud, kuna on koroonaviirusega seotud reisipiirangute tõttu Suurbritanniasse kinni jäänud.

Allikas: rus.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: