Üle Euroopa avaldati meelt piirangute vastu

Foto: SCANPIX/Reuters/Thilo Schmuelgen

Mitmel pool Euroopas avaldasid laupäeval meelt koroonapiirangute vastased. Meeleavaldused korraldas Saksamaal Kasselis tegutsev kodanikeühendus. Protestijad torkasid kõikjal silma koroonareeglite rikkumisega, mitmel pool tuli ette ka kokkupõrkeid politseiga.

Meeleavalduste taga olev Querdenkerite ehk teisitimõtlejate ühendus suutis Saksamaal peale Kasseli inimesed tänavaile tuua veel ka Berliinis ja Münchenis ning vähemal määral mitmes teiseski linnas. Kasselis oli tänavail paartuhat piiranguvastast.

Politsei hinnangul rikkusid nad kõiki koroonareegleid, mida eraisik üldse rikkuda saab. Piirangutevastased kippusid kallale ka piirangutepooldajate vastumeeleavaldusele ning politsei pidi erimeelseid kodanikke lahutama.

Helsingis marssis umbes 400 piirangutevastast Senativäljakult keskraamatukogu Oodi ette. Varem oli linnavõimudega kokku lepitud, et meeleavaldajad marsivad kuueliikmelistes rühmades, mis hoiavad teistega kahemeetrist vahet. Sellest kokkuleppest meeleavaldajad paraku kinni ei pidanud.

Politsei hakkab rikkumisi käsitlema hiljem, üks eriti agar piirangutevastane tuli siiski meeleavalduselt jaoskonda toimetada.

Kokkupõrkeid politseiga tuli ette ka Londonis, kus piirangutevastaste meeleavaldus oli üldse ebaseaduslik, sest Suurbritannia koroonareeglite kohaselt on praegu keelatud igasugused meeleavaldused.

Rahumeelsemalt sujus meeleavaldus Varssavis, kus peale radikaalsete koroonaeitajate olid tänavale tulnud ka mõõdukamad piirangutevastased, kes muuhulgas hoiatasid AstraZeneca vaktsiiniga kaasnevate võimalike ohtude eest.

Ka Eestis avaldati mitmes linnas piirangute vastu meelt. Tallinnas tehti autodega tiir peale kaubanduskeskustele ja jõuti ka Toompeale välja.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: