Plaanid muutusid: tramm ei sõida Kadriorgu aprilli keskpaigani

Kui Tallinn oli varem teatanud, et Kadriorgu ei saa trammiliinid Poska tänava remondi tõttu sõita märtsi viimaste päevadeni, siis nüüd teatas linnavalitsus, et trammid hakkavad Kadriorus sõitma alles aprilli teises pooles.

Muudatused trammi- ja bussiliikluses kestavad Kadriorus 16. aprillini: tramm nr 3 sel ajal ei sõida, tramm nr 1 ja buss nr 8 jätkavad ümbersõiduga.

Trammiliin nr 1 jätkab ümbersõitu suunal Kopli–Tondi–Kopli. Tondi suunal liigub tramm marsruudil Mere puiestee – Viru väljak – Pärnu maantee – Tondi tänav. Kopli suunal on marsruut vastupidine. Täiendavad peatused on avatud kõikides liikumisteel olevates trammipeatustes, ära aga jäävad Tallinna Ülikooli, Koidula, Kadrioru ja Poska peatus.

Bussiliini nr 8 on pikendatud Balti jaama peatuseni. Liikumistee Balti jaama suunal kulgeb marsruudil Narva maantee – Mere puiestee – Põhja puiestee – Suurtüki tänav – Rannamäe tee  – Balti jaam. Balti jaama suunal peatuvad bussid peatustes Hobujaama (Narva maanteel), Mere puiestee, Linnahall ja Balti jaam.

Äigrumäe poole liigub buss nr 8 marsruudil Rannamäe tee–Suur Rannavärav–Põhja puiestee. Lisatud on täiendavaid peatusi: algpeatus Balti jaam (peatus nr 6), Linnahall, Mere puiestee ja Hobujaama (Narva maanteel). Ära jääb Viru keskuse peatus (bussiterminalis).

Ajutiselt tehakse Narva maanteele veel täiendavaid bussipeatusi. Linnast väljuval suunal lisandub Hobujaama peatus (bussiliinidel nr 5 ja 8) ning ajutine peatus Tallinna Ülikooli trammipeatuse piirkonnas (bussiliinidel nr 1A, 5, 8, 29, 60 ja 63). Kesklinna suunal lisandub ajutine peatus Bensiini ja Filmi tänavate ristmike vahelisel alal (bussiliinidel nr 1A, 5, 8, 29, 34A, 35, 38, 44, 51, 60 ja 63).

"Mõistame, et trammiliikluse ajutise peatumisega kaasnevad ka tavapärase elukorralduse muudatused linnakodanike jaoks, aga paraku ei ole ilma selleta võimalik Poska tänava remonditöid antud lõigus lõpuni viia," ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tallinna kommunikatsiooniosakonnast öeldi ERR-ile, et pikendati on ainult tööde vaheetappi ja mitte lõpptähtaega. Tööde lepinguline tähtaeg on endiselt tänavu 15. oktoober.

Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200-meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Uuendatakse tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse sademeveekanalisatsiooni torustik. Tööde tähtaeg on 15. oktoober.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: