Investeerimisfond ostab Hansaposti ja Kaup24 enamusosaluse

{{1617175260000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / EKSPRESS MEEDIA

Kesk-Euroopa investeerimisfond Mid Europa Partners omandab enamusosaluse MCI Groupis, mille alla kuuluvad ka Eesti veebikaubamajad Hansapost ja Kaup24. Kaubamärgid säilivad ning tegutsevad iseseisvalt edasi.

Hansaposti laos töötab ligi sada inimest ning tööd on neil praegu umbes sama palju kui tavaliselt jõulude eel. Alates kaubanduskeskuste sulgemisest on käive umbes 70 protsenti suurem kui aasta tagasi. Umbes sama palju on kasvanud pakimahud kogu Eestis, seejuures kasvas Eesti e-kaubandus kiiresti juba enne koroonakriisi. Samas kasvab ka konkurents, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"E-kaubandusega on see, et sa ei konkureeri ainult kohalikul turul. Autmaatselt konkureerid üle maailma. AboutYou on edukalt sisenenud meie turule, Asos ja Amazon on sisenenud Rootsi. Suured gigandid ajavad ka kombitsaid laiali," rääkis Eesti e-kaubanduse liidu tegevjuht Tõnu Väät.

Hansaposti juht ütleb, et e-poe pidamine on mahuäri ning Hiina ja Ameerika kaubandushiidudega konkureerimiseks tuleb kasvada.

Neljapäeval avaldatud koondusmisplaan näeb ette, et Hansapost, kelle omanikfirmale kuulub ka Soome HobbyHall, liigub ühte kontserni Leedu Piguga, kellele juba praegu kuulub Eesti Kaup24.

Suurinvestoriks on investeerimisfirma Mid Europe, kes ostab välja mõned Pigu aktsionärid ning saab ka uue, ligi 300 miljoni eurose käibega kontserni suurimaks osanikuks. Osalus jääb ka Hansaposti omanikele.

"Me oleme mõelnud selle tehingu peale aastaid, ja konkreetsemalt rääkinud poolteist aastat.Meil tekib suurem võimalus investeerida IT-süsteemidesse, teha paremat klienditeenindust, osta koos kaupasid sisse, hoida suuremaid laovarusid," rääkis Hansaposti juht ja üks asutajatest Taavi Rajur.

Ettevõtete ühinemine võimaldab teatud tegevusi kokku viia ja raha kokku hoida, näiteks on plaanis ühendada IT-arendus. Samas suuri kärpeid ilmselt ei tule.

"Me äri kasvab ning kui äri kasvab, siis suureneb ka vajadus tööjõu järele. Me usume, et kasvavas ettevõttes on tööjõudu alati vaja," rääkis Pigu kaasasutaja ja uue kontserni juht Dainius Liulys

Ühinemisplaan eeldab, et sellele annab heakskiidu ka konkurentsiamet. Praegu pole teada isegi uue kontserni nimi, kuid kõik praegused kaubamärgid plaanitakse alles jätta.

Mid Europa on Kesk- ja Ida-Euroopa kasvavatele turgudele suunatud 5,3 miljardi euro suurune investeerimisfond. Fond on investeerinud 43 ettevõttesse 18 riigis. 

Allikas: BNS, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: