Kohus saatis kolme hukkunuga avarii põhjustanud mehe 14 aastaks vangi

{{1617179460000 | amCalendar}}
Foto: Irina Mägi

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdi mõrvas ning saatis ta pikaks ajaks vangi.

Kohus mõistis Reinartile 14-aastase vanglakaristuse. 

Veebruaris toimunud kohtuvaidluses leidis Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur, et Reinart tuleb mõista süüdi karistusseadustiku mõrva paragrahvi järgi ning karistada teda 14-aastase vangistusega.

"Prokuratuur on otsusega rahul, sest me oleme aeg-ajalt selliseid juhtumeid kaalunud, et mis on liikluskuritegu ja mis on mõrv. Aga kuni selle juhtumini õnneks päris sellist olukorda ei ole olnud, kus oleks saanud üks-ühele mõelda, et nüüd tuleb mõrvasüüdistusega isik kohtu alla anda," rääkis Amur "Aktuaalsele kaamerale".

"Maakohus tänase otsusega on leidnud, et selleks süüdistuseks oli põhjust ehk siis maakohus leidis, et seda saab käsitleda mõrvana, mis on kindlasti hästi oluline otsus Eesti õigusmaastikul sarnastes juhtumites," lisas ta.

Reinarti kaitsja, vandeadvokaat Anu Toomemägi leidsid, et liikluskuriteo puhul karistusseadustiku mõrva paragrahvi rakendamine pole põhjendatud ning Reinart tuleb mõrvasüüdistuses õigeks mõista.

Kaitsja hinnangul tuleb kohtul otsuse tegemisel võtta arvesse ka asjaolu, et traagilise õnnetuse puhul oli tegemist segasüüga, kus ka kannatanute auto juht eksis liiklusreeglite vastu, samuti on karistusseadustikus olemas konkreetne paragrahv, mida selliste liiklusõnnetuste puhul rakendatakse.   

Toomemäe sõnul kaevatakse kohtuotsus edasi.

"Edasikaebamine tuleb ja vaidlus on siin juriidilises hinnangus teole: kas peaks olema tegemist liiklussüüteoga, mille eest on ette nähtud karistus karistusseadustikus, või siis peaks olema isik süüdi mõistetud praegusel juhul mõrvas. Juhul kui kõrgema astme kohus leiab, et asi tuleb ümberkvalifitseerida, on maksimumkaristus 12 aastat vangistust," ütles kaitsja.

Mullu 11. jaanuaril alustas Saaremaal Audiga sõitnud 34-aastane Reinart möödasõitu ees liikunud ja vasakpööret teinud Volvost, kuid põrkas sellega kokku.

Kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, tema kaheksa kuu vanune laps ja tema 58-aastane ema. Volvos viibinud juhi 37-aastane õde ning Audi juht Reinart said avariis raskeid vigastusi.

Ligi 10 kilomeetrit enne avariipaika olid politseinikud patrullbussis mõõtnud tema Audi kiiruseks 138 kilomeetrit tunnis.

Kuressaare haiglas mõõdeti ligi tund pärast õnnetust Reinarti veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli, hilisema ekspertiisi tulemuseks märgiti 1,82 promilli.

Reinart enda ütluste kohaselt õnnetust ei mäleta. Tema sõnul pidi ta tol jaanuaripäeval minema autosse magama, sest naistuttav, kelle juures ta oli eelneva öö veetnud, pidi väidetavalt kuskile minema. Järgmisena ärkas Reinart enda sõnul haiglas, kus talle teatati, et ta on osalenud liiklusavariis ning on hukkunuid. 

 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: