Parempoolsed arutavad edasisi samme suurkogu toimumiseks

Kristjan Vanaselja Parempoolsete üldkogul.
Kristjan Vanaselja Parempoolsete üldkogul. Autor/allikas: Anna-Aurelia Minev/ERR

Parempoolsed arutavad, kuidas reageerida Isamaa volikogu otsusele pikendada erakonna liikmete ametiaega järgmise aasta 11. maini, ütles ühenduse juht Kristjan Vanaselja.

Samuti võttis Isamaa volikogu vastu otsuse kutsuda erakonna suurkogu füüsilisel kujul kokku esimesel sobival võimalusel aasta jooksul, olenevalt sellest, kuidas koroonapiirangud seda lubavad.

 "Tänane juhtkond on võtnud endale aasta lisaaega, aga kui vaadata erakonna tänast seisu, siis erakonnal endal seda aega muutuste üle otsustada tegelikult ei ole. Suurkogu tuleks ikkagi võimalikult kiiresti kokku kutsuda," ütles Vanaselja ERR-ile.

Vanaselja rääkis, et kuivõrd volikogu koosseis ei kajasta päris üks-ühele meeleolusid terves erakonnas, kavastevad Parempoolsed erakonna liikmetelt nõu küsida, millised peaksid olema Parempoolsete edasised sammud.

"Variante on tegelikult mitmeid. Põhikiri annab teatavaid võimalusi veel kasvõi erakorralise suurkogu kokku kutsumiseks. Aga ma praegu ei tõttaks sündmustest ette," lausus Vanaselja.

Vanaselja sõnul on eesmärk, et suurkogu toimuks enne kohalike omavalitsuste valimisi.

Parempoolsed esitasid erakonna volikogule eelnõu korraldada Isamaa korraline suurkogu hiljemalt 13. juunil. Vanaselja sõnul võiks suurkogu toimuda osaliselt elektrooniliselt.

Parempoolsed leiavad, et plaan pikendada erakonna juhatuse liikmete ametiaega kuni aasta võrra on vastuolus erakonna põhikirja ja mittetulundusühingute seadusega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: