Soome restoranid-baarid saavad taas uksed avada, kuid vaid päevasel ajal

Tantsimine ei pruugi olla lubatud sellest hoolimata, et Soome restoranid ja baarid jälle avatakse.
Tantsimine ei pruugi olla lubatud sellest hoolimata, et Soome restoranid ja baarid jälle avatakse. Autor/allikas: Petteri Bülow / Yle

13 Soome maakonna restoranid ja baarid saavad ilmselt esmaspäeval pärast kuuenädalast kinniolekut uuesti uksed avada. Yle andmetel piiratakse vähemalt viies maakonnas aga kõvasti nende lahtiolekuaega.

Baarid peaksid uksed sulgema kell 18 ja restoranid kell 19. Alkoholi ei tohiks müüa pärast kella 17.

Rangemad piirangud oleks valitsusallikate sõnul jõus vähemalt Uusimaa, Varsinais-Suomi, Päijät-Häme, Kanta-Häme ja Kymenlaakso maakondades.

Neis on viimase kahe nädala nakatumisnäitaja poolteist kuni kaks korda kõrgem kui Soome keskmine (105,7).

"Restoranide [ja baaride] sulgemine on üks keskseid nakatumiste vähenemiseni viinud meetmeid, nii et vastupidised sammud astutakse ettevaatlikult," kirjutab Yle oma allikatele tuginedes.

Lisaks lahtioleku ja alkoholi müügi piiramisele võidakse piirata ka klientide hulka, muusika mängimist siseruumides, tantsimist ning karaoke laulmist.

Soome parlament hääletab vastavat seadust neljapäeval. Kui see heaks kiidetakse, jäävad restoranidele ja baaridele vaid mõned päevad uute reeglitega kohanemiseks.

Praegu on restoranid avatud Soome 19 maakonnast vaid kuues, nendeski kehtivad lahtioleku- ja täituvuspiirangud.

Teisipäeval avaldatud küsitluse kohaselt on pankrotiohus või pankrotti läinud pea kolmandik Soome turismi- ja toitlustusettevõtete liidu liikmetest.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: