Turismifirmad loodavad turvatunnet märgise taotlemisega suurendada

Foto: Siim Lõvi /ERR

Turismiettevõtjad usuvad, et algaval hooajal võiksid terviseturvalisust suurendada kleebised "Siin on turvaline!", mis annaksid turistile kindlust, et selles kohas täidetakse kõiki terviseameti nõudeid. Kampaania sai eelmisel aastal alguse Pärnust ja Tartust, praeguseks on märk olemas 270 turismiettevõttel üle Eesti ja saarlased peaksid oma märgi kätte saama mais.

Tänavu on suurima stardihüppe lisaks Tartule-Pärnule teinud saarlased, kes samuti usuvad, et turistile kinnitatud lubadus "siin on turvaline" võib aidata kaasa turismisuve edule.

"Eilse seisuga oli meil 52 liitujat. Kõige rohkem on nende seas majutusettevõtjaid, toitlustusettevõtjaid ja natuke ka selliseid vaba aja kohti. Aga välismaalaste jaoks on ikkagi see teave, et me ütleme valju häälega välja, et me tegeleme turvalisusega ja see on meile tähtis – see on nende jaoks valikukriteerium," rääkis Saaremaa valla turismispetsialist Kristina Mägi.

Märgi taotleja kohustub täitma kõiki terviseameti poolt kehtestatud reegleid ja soovitusi., ehk et  siin on turvaline kleebist ei tohiks  võtta kui lihtsalt üht järjekordset tavalist kleebist.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktori Liina Maria Lepiku sõnul on vastutus ettevõtjal, kõik võiksid aga teada anda, kui märgist kandvad ettevõtted nõuetest kinni ei pea.

"Tehakse kindlasti ka pistelist kontrolli, et kõik peavad olema valmis, et märgist tullakse kontrollima. Ja kui ikka ei peeta kinni sellest, mida on lubatud, on see suur mainerisk meile kõigile. Me võtame seda täie tõsidusega ja sellisel juhul ka märgis eemaldatakse ja tehakse märgis ka Puhka Eestis andmebaasis, et sellelt teenusepakkujalt on märgis eemaldatud, sest ta ei ole olnud vastutustundlik," sõnas Lepik.

Saaremaal kuue erineva turistidega seotud toitlustus-majutuskoha omanik Terje Nepper on kõigile oma ettevõtetele märki taotlenud.

"Väga palju küsitakse, telefoni teel juba ette küsitakse, et kuidas me tagame kõik need nõuded, mis on tänapäeval kohustuslikud ja kuidas me tagame, et nad ei saaks siit nakkust. Me kinnitame üle, et me neid jätkuvalt jälgime, et me jälgime oma inimeste tervist kes tööl on, me jälgime klientide tervist kes meile saabuvad. Meil on olemas desinfitseerimise vahendid, meil on võimalik hoida distantsi ja kõik muud, mis sellega kaasas käib," rääkis Nepper.

Euroopas tehtud uuringu põhjal on terviseturvalisus turistile väga oluline, seda kinnitasid kaks kolmandikku uuringus osalejatest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: