Kaljulaid sõitis töövisiidile Afganistani

Vaade Kabulile
Vaade Kabulile Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

President Kersti Kaljulaid alustas kolmapäeval oma töövisiiti Afganistani eesmärgiga avaldada toetust liitlasvägedele, tunnustada missioonil viibivaid Eesti kaitseväelasi ning arutada Afganistani liidritega liitlasvägede väljaviimise ja riigi tuleviku küsimusi.

Riigipea kohtub visiidi käigus Eesti kaitseväelastega, Afganistani presidendi Ashraf Ghaniga, välisministri Haneef Atmariga, Kõrgema Lepitusnõukogu juhi Abdullah Abdullahi, Afganistanis tegutsevate liitlasvägede ülema kindral Austin S. Milleriga, teatas presidendi kantselei.

Samuti on planeeritud kohtumised ÜRO Afganistani abimissiooni juhtide ning Eesti pikajaalise arengukoostöö partneri MTÜ Mondo kohapealsete esindajatega.

"Afganistani operatsioon on olnud taasiseseisvunud Eesti kõige pikem ja raskem sõjaline missioon. Selle visiidiga soovib Vabariigi President, kes on ka riigikaitse kõrgeim juht, esile tõsta kõigi seal teeninud Eesti kaitseväelaste panust," ütles presidendi julgeolekunõunik Peeter Kuimet.

"Kuna sõjaline operatsioon lõppeb lähikuudel välisvägede väljaviimisega ning Eesti on ka ÜRO julgeolekunõukogus Afganistani teemajuht, soovime visiidil arutada nii liitlasvägede juhtide kui Afganistani liidritega riigi tuleviku ja eesseisvate valikutega seotud küsimusi."

NATO juhitud rahvusvaheline sõjaline operatsioon Afganistani algas 2001. aasta lõpus, Eesti kaitsevägi osaleb Afganistanis alates 2003. aastast. Praegu teenib liitlasvägede koosseisus Afganistanis 45 Eesti kaitseväelast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: