USA hävitajad harjutasid koostööd Eesti õhuväelastega

Õppuse Agile Liberty raames üheks päevaks Eestisse saabunud kaks Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-15E Strike Eagle harjutasid koostööd Eesti õhuväelastega.

Suuremalt jaolt Poolas toimuva õppuse Agile Liberty põhirõhk on Ameerika Ühendriikide lennuüksuste kiire ümberpaiknemise harjutamisel (Agile Combat Employment).

Hävitajate peamine eesmärk Eestis oli harjutada lähiõhutoetuse protseduure õhutulejuhtidega, õhk-õhk õhuoperatsioonide taktikalist juhtimist sihitajatega ning koostööd Ämari lennubaasiga.

Selliseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

48. hävitajate F-15E eskaader kuulub 492. hävitajate eskadrilli, kelle alaline kodubaas asub Suurbritannias Lakenheath'is paiknevas Briti kuningliku õhuväe baasis.

Õppuse Agile Liberty ajal paiknevad hävitajad Poolas 32. taktikalises lennubaasis Laskis.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumist piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti Lennundusteenistuse ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: