Axios: Biden valis välja EL-i ja NATO suursaadikud

USA president Joe Biden
USA president Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JONATHAN ERNST

USA veebiväljaande Axios teatel plaanib president Joe Biden nimetada Euroopa Liidu suursaadikuks Mark Gitentseini. NATO suursaadikuks plaanib Biden nimetada Julie Smithi.

Gitenstein oli Barack Obama administratsiooni suursaadik Rumeenias. Ta on rahvusvaheliselt tuntud advokaat ja töötab nüüd õigusbüroos Mayer Brown. 

Smith oli Bideni rahvusliku julgeoleku nõunik, kui Biden oli veel asepresident. Smith töötab hetkel välisministeeriumis. 

"Bideni nõunike sõnul pole lõplikke otsuseid suursaadikute osas veel vastu võetud," teatas Axios. 

Bideni nõunikud soovitavad, et Biden nimetaks enne esimest välisreisi EL-i ja NATO suursaadikud. Bideni esimene välisreis toimub juunis, kui ta osaleb Suurbritannias G-7 tippkohtumisel. 

Biden soovib Euroopa Liiduga teha koostööd Hiina vastu. Siiski mitmed Euroopa riigid tahavad Hiinaga jätkata tulusat majanduskoostööd.

Bideni administratsioon nõuab samuti, et kõik NATO liitlased kulutaksid kaitse-eelarvele vähemalt kaks protsenti SKP-st. USA endine president Donald Trump survestas liitlasi regulaarselt, et nad tõstaksid oma kaitsekulutusi. 

Biden ei ole jätkuvalt ka veel tühistanud Trumpi kehtestatud tariife EL-i terasele ja alumiiniumile.   

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: