Valitsus plaanib 20 miljoniga toetada lennujaama laiendust

Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus plaanib suurendada lennujaama aktsiakapitali 20 miljoni võrra 45,6 miljoni euroni, et tõsta lõunaala arenduse esimese etapi välja ehitamiseks ettevõtte laenuvõimekust.

Lennujaama investeerimisvõimekus vähenes koroonakriisis 30 miljoni euro võrra ja riik soovib aktsiakapitali suurendamisega tagada, et lennujaamal oleks võimalik jätkata investeeringute tegemist.

Lennujaamas lennukauba ja lennukite hoolduse valdkonnas tegutsevad ettevõtted soovivad oma tegevust Tallinnas laiendada, selleks on aga vaja rajada lennujaama ettevõtetele üüritavaid ehitisi, mille rajamine läheb maksma 29,2 miljonit eurot. Arenduse esimene etapp on plaanis rajada aastatel 2021-2023.

Selle käigus ehitatakse välja juurdepääsuteed, tehnovõrgud, lennukite perroon ja pääsla ning kaubakäitlusteenusega seotud hooned.

Samuti plaanib lennujaam laiendada reisiterminali, et suurendada piirialade läbilaskevõimet ja lahendada eelootealade kitsikuse mure.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsusele esitatud eelnõu järgi plaanib lennujaam lisaks 20 miljoni eurosele aktsiakapitali suurendamisele projektide läbiviimiseks kaasata 16,5 miljonit eurot laenuraha. Aktsiakapitali on vaja suurendada laenuvõimekuse taastamiseks, kuna kriisi tõttu ei täida ettevõte pankade seatud tingimusi.

Lõunaala arenduse esimese etapi välja ehitamisse plaanib lennujaam aktsiakapitalist suunata 7,3 miljonit eurot ja hoonestamisse 12,7 miljonit eurot.

Lennujaam märgib, et arenduse tegemata jätmisel jääb perioodil 2023-2045 teenimata 60 miljonit eurot puhastulu ja 33 miljonit eurot puhaskasumit.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: