Isamaa suurkogu võib toimuda juba 20. juunil

{{1621402260000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus otsustas teha erakonna volikogule ettepaneku korraldada Isamaa suurkogu 20. juunil Tartu lauluväljakul.

"Ettepanek lähtub volikogu varasemast otsusest kutsuda kokku erakonna suurkogu füüsilisel kujul esimesel sobival võimalusel vastavalt piirangutest tingitud reeglitele," teatas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder erakonnaliikmetele saadetud kirjas.

Ta lisas, et ettepanek lähtub volikogu varasemast otsusest kutsuda kokku erakonna suurkogu füüsilisel kujul esimesel sobival võimalusel vastavalt piirangutest tingitud reeglitele.

"Viimaste nädalate jooksul on koroonaviiruse levik pidurdunud ning sellest lähtuvalt on leevendatud ka Eestis kehtivaid piiranguid. Sellele vaatamata on oluline järgida ohutusreegleid, mistõttu teeb eestseisus ettepaneku korraldada suurkogu välitingimustes."

Kui 26. mail kogunev erakonna volikogu eestseisuse ettepaneku heaks kiidab, siis toimub suurkogu 20. juunil Tartus Tartu lauluväljakul. 

"Seega, kui kõik läheb plaanipäraselt, õnnestub meil üle tüki aja kohtuda juba enne võidupüha."

Suurkogu päevakorra kõige olulisemad teemad on seotud Isamaa juhtkonna valimisega. Samuti valitakse aukohtu ja revisjonikomisjoni liikmed ning ühtlasi toimuvad arutelud ja ülevaated riigikogu liikmete, endiste ministrite ja Euroopa Parlamendi tegevustest.

Suurkogu toimumise aeg on tekitanud pingeid erakonna ühenduse Parempoolsed ja Isamaa praeguste juhtide vahel.

Väga suure tõenäosusega kandideerivad suurkogul Isamaa esimeheks Helir-Valdor Seeder ja Lavly Perling.

Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed juhi Kristjan Vanaselja hinnangul on suurkogu toimumine esimesel võimalusel hädavajalik ja see peab olema ligipääsetav kõigile erakonna liikmetele.

"Kui aga tahta, et suurkogul osaleksid kõik erakonna liikmed, tuleb see korraldada kasutades selleks nii e-platvorme kui piirkondades avatavaid jaoskondi, järgides kõiki terviseameti nõudeid," ütles Vanaselja.

Vanaselja märkis, et viimastel nädalatel on Parempoolsed kohtunud paljude erakonna liikmetega üle-Eesti ning soov muutuseks on liikmete hulgas suur.

"Oodatakse, et Isamaa suudaks jälle pakkuda tugevat alternatiivi võimuerakondadele. Usun, et erakond on selleks võimeline."

Ta lisas, et Isamaa tugev liikmeskond peidab endas teadmisi ja kogemusi nii taasiseseisvumise aegadest kui uuenduslikest tuleviku valdkondadest. "Just nende kogemuste liitmine ongi Isamaa järgmise juhi väljakutse. See aga eeldab senise asemel avatud ning paindlikku poliitikakujundamist."

Parempoolsed avalikustavad oma eestseisuse kandidaadid, sealhulgas erakonna esimehe ametikohale, kui volikogu on suurkogu toimumise kinnitanud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: