Postimees vahetas peatoimetajat

Foto: Ken Mürk/ERR

Postimehe uue peatoimetajana alustab neljapäevast tööd senine peatoimetaja asetäitja Marti Aavik.

Senine Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar asub juhtima Sihtasutust Jaan Tõnissoni Postimehe Fond, teatas Postimees.

Marti Aavik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta ei kaalunud peatoimetaja koha vastuvõtmist kaua ning selleks kulus vaid paar sekundit. "Sellepärast, et ma tunnen seda organisatsiooni väga hästi ja lähedalt ja Postimees on kasvanud kuidagi minu südamega kokku. Päris tõsiselt kohe," sõnas ta.

Marti Aaviku sõnul on Postimees täna väga heas seisus ning tal on suur rõõm toimetuse juhi kohale asuda. "Postimees on ergas ja uuendusmeelne – olgu see siis laupäeval postkasti jõudev Postimees Nädal või igal hetkel uudiseid pakkuv ja uuenev veeb. Meie lugejatel on põhjust rõõmustada ja konkurentidel ärevust tunda," märkis Aavik.

Aavik asus Postimehes tööle 2008. aastal. 2019. aastal läks ta tööle Teaduste Akadeemiasse ning alates 2020. aastast on ta olnud Postimehe peatoimetaja asetäitja. Ta ütles, et Mart Raudsaare peatoimetajaks oleku ajal taastus Postimehes töörahu.

Aavikut rõõmustab koroona ajal kasvanud digitellimuste arv. Aaviku sõnul on Postimehega liitumas uusi ajakirjanikke. "Küllap me teeme ja loome ja otsime päris erineva profiiliga inimesi siia. Kui te ükskord sellest kuulete, siis te olete üllatunud," ütles ta.

Postimees Grupi nõukogu esimehe Margus Linnamäe sõnul on teatav rotatsioon organisatsoonis igati tervitatav, seda enam, kui uutele ja väärikatele positsioonidele liiguvad inimesed ettevõtte seest. 

Igor Rõtov Äripäevast ütles, et meediaväljaanne on suuresti peatoimetaja nägu. Toimetuse struktuuri üles ehitamisele kulub tema hinnangul kaks kuni kolm aastat. Postimehes on peatoimetajad aga vahetunud üsna ruttu ning iga järgmine peatoimetaja alustab taas nullist.

"Kui vaadata Margus Linnamäe tegutsemist üldse, siis tema käekirjas on sees see, et selliseid võtmekohti erinevates ärides vahetatakse väga tihti. Ühtepidi hoitakse ettevõtet nagu pinges ja alati värskena, aga ma pole päris kindel, kas see meediaettevõtte puhul nii hästi toimib," kommenteeris ta.

Mart Raudsaar alustas Postimehe peatoimetajana tööd 30. jaanuaril 2020. Raudsaar ei soovinud ERR-ile lähemalt oma lahkumise tagamaid kommenteerida.

2013. aastal sai Postimehe suuromanikuks ettevõtja Margus Linnamäe, pärast seda on olnud Postimehe peatoimetajad: Mart Luik, Merit Kopli, Hardo Pajula, Lauri Hussar, Peeter Helme, Merili Nikkolo (vastutav väljaandja), Kalev Korv (kohusetäitja) ja Mart Raudsaar.

Toimetaja: Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: