Kohtunik ja endine prokurör Heili Sepp on tõusmas riigikohtunikuks

Heili Sepp
Heili Sepp Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Riigikohtu esimees Villu Kõve toetab riigikohtu kriminaalkolleegiumi uue liikmena praegust Tallinna ringkonnakohtu kohtunikku, kunagist prokuröri Heili Seppa. Edasi sõltub tema saamine riigikohtunikuks riigikogu toetusest.

 "Tal on õigusteemadel kindlad seisukohad ja tugev teoreetiline taust, seda eriti menetlusõiguse küsimustes. Tänu sellele võiks ta rikastada riigikohtu  arutelusid ka põhiseaduslikkuse järelevalve ja üldkogu teemadel," põhjendas Kõve.

Riigikohtu liikme koht vabaneb selle aasta lõpus, sest halduskolleegiumi kohtunik Jüri Põld jääb pensionile.

Sepp on õppinud Tartu Ülikoolis õigusteadust ja religiooniantropoloogiat ning töötanud õiguse valdkonnas 24 aastat. Praegu on ta ametis Tallinna ringkonnakohtu kohtunikuna ja oli enne seda Viru maakohtu kohtunik.

Enne kohtunikuks saamist töötas Sepp õiguskantsleri kantseleis nõunik-osakonnajuhatajana ja õiguskantsleri asetäitjana. Varem on ta tegutsenud justiitsministeeriumis karistusõiguse ja menetluse talituse juhatajana ning kriminaalpoliitika asekantslerina. Samuti on Sepp olnud pikemat aega ametis prokuratuuris, alustades abiprokurörina ning lõpetades juhtiva riigiprokurörina.

Riigikohtus töötab kokku 19 kohtunikku ning kohtade jaotus haldus-, kriminaal- ja tsiviilkolleegiumi vahel sõltub valdkondade töökoormusest.

Riigikohtuniku kohale kriminaalkolleegiumis toimus avalik konkurss, kus osales seitse inimest. Riigikohtu esimees Villu Kõve kuulas ära kohtute haldamise nõukoja ja riigikohtu üldkogu arvamuse kandidaatide kohta ning otsustas toetada Heili Seppa.

Järgmise sammuna tutvustab Kõve kandidaati riigikogu fraktsioonidele ja põhiseaduskomisjonile. Riigikohtuniku ametisse kinnitamise otsustab riigikogu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: