Marin vastuseks Kallasele: Soome valmistab ette piiride avamist

{{1623401400000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Soome peaminister Sanna Marin teatas vastuseks Eesti peaministri Kaja Kallase avalikule pöördumisele, et siseministeerium on ette valmistamas piiride täiendavat avamist. Samas saab tema sõnul piiranguid leevendada sujuvalt, koos nakatumistaseme langusega.

Soome siseministeerium on ette valmistamas ettepanekut valitsuse järgmise nädala istungile, mis võimaldaks tagada turvaline reisimise nii laevadel kui ka üle maapiiride, ütles Marin Soome ajalehele Ilta-Sanomat.

Marin lisas, et tema jaoks on oluline piirangute turvaline leevenemine. Kui haiguse levik mõlemas riigis leeveneb, saab Soome kaotada reisipiirangud ja seda turvalisel moel, lisas ta.

Lennuliikluse kaudu töörände lubamist, samas seda laevade kaudu keelates, põhjendas Marin sellega, et lennukis on reisijate arv madalam ja seega ka paremini hallatav. Lisaks võimaldas lennuliikluse lubamine katsetada süsteeme reisijate massitestimiseks.

Reedel ilmus Soome ajakirjanduses Kaja Kallase avalik pöördumine Soome peaministri Sanna Marini poole, milles Kallas juhib kolleegi tähelepanu Soomes töötavate eestlaste kuid kestnud murele naaberriigi kehtestatud reisipiirangute pärast.

ERR-i Soome korrespondent Rain Kooli rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Kallase pöördumisest haaras kogu Soome meedia kinni ning peaminister andis ka Soome rahvusringhäälingule ning STT-le ka intervjuu.

"Ega ta ennast tagasi ei hoidnud ja tema sõnum oli võib-olla isegi veel karmim, kui ajalehes Helsingin Sanomat. Ta ütles üsna otse välja, et ei usalda praegu Soome valitsuse lubadusi, et lubadusi on kevade jooksul töörände taastamise kohta kuuldud küll ja küll ning tema usub, et tööränne taastub alles siis, kui see otsus reaalselt vastu võetakse," selgitas Kooli.

"Ja samas tema kolleeg, peaminister Sanna Marin on ka andnud intervjuusid. Soome rahvusringhäälingus ütles ta, et Kaja Kallase sõnu ei pea võib-olla ikkagi võtma nii traagiliselt või nii tõsiselt nagu need kostavad. Tema hinnangul on tegemist vähemalt osaliselt sisepoliitilise sõnumiga ehk Eesti peaminister püüab kodupubliku ees natukene lihaseid näidata ja tugeva tegijana paista," lisas ta.

Kooli sõnul on nüüd ka Soome meedia mõistnud, et Eesti ja Soome suhted on praegu kriisis.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: