Välisministeeriumi asutatud arengukoostöö keskuse juhiks sai Kadri Maasik

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Välisministeeriumi hoone. Autor/allikas: Välisministeerium

Välisministeerium sai kevadel valitsuselt heakskiidu rahvusvahelise arengukoostöö keskuse loomiseks, mille juhiks valiti välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsler Kadri Maasik.

Välisministeerium asutas 23. aprillil SA Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse, mis hakkab plaani järgi ellu viima arengukoostöö ja humanitaarabi projekte ning sellest saab Eesti arengukoostöö kompetentsikeskus. Uue keskusega ühendatakse Eesti idapartnerluse keskus.

"Nägime, et potentsiaali arengukoostöö tegevuste kaudu Eesti välispoliitikale kasu tuua on kaugelt enam kui seni kasutatud. Seetõttu otsustas valitsus lahutada välisministeeriumis poliitika kujundamise protsessi ja projektide elluviimise ning moodustada viimase ülesande täitmiseks eraldi asutuse," ütles välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.

Välisminister Eva-Maria Liimets määras keskuse asutamisel 23. aprillil ka nõukogu liikmed: välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, MTÜ Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuht Agne Kuimet, rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks, välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Andres Rundu ning arengukoostöö ja humanitaarabi büroo juht Kadi Metsandi.

Nõukogu valis eelmisel nädalal uuele keskusele juhi, kelleks saab välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsler Kadri Maasik. 

"Usun, et tänu oma varasemale mitmekülgsele töökogemusele nii erinevate ministeeriumite kui ka sihtasutuste juhtkondades saan aidata uue arengukoostöö keskuse edukalt käivitada," sõnas Maasik.

Ta lisas, et keskus peaks tulevikus läbima Euroopa Komisjoni ametliku atesteerimise, mis annab võimaluse osaleda Euroopa Liidu arengukoostöö projektide korraldamises.

Maasik alustab arengukoostöö keskuse juhina tööd 1. juulil.  

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: