Moskva kehtestas üritustel osalemise ülempiiriks tuhat inimest

Jalgpalli EM-i mängude ühisvaatamise tsoon Moskvas, mis uute piirangute jõustumisel sulgeda tuleb.
Jalgpalli EM-i mängude ühisvaatamise tsoon Moskvas, mis uute piirangute jõustumisel sulgeda tuleb. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Moskva, mis teatas reedel rekordiliselt suurest koroonaviirusega nakatunute arvust, seadis massiüritustel osalejate ülempiiriks tuhat inimest.

"Ma ei tahaks seda teha, aga tuleb. Alates tänasest piirame publikuga ürituste külastajate arvu tuhande inimesega," kirjutas linnapea Sergei Sobjanin reedel oma blogis. "Me oleme kõiki hoiatanud - palunud kõigi staadionidel ja kontserdisaalides käituda ettevaatlikult ning järgida reegleid. Ja mis sellele järgnes? Tantsusaalides on pidutsevate inimeste massid," lisas linnapea.

Sobjanini sõnul saavad kinod ja teatrid siiski tööd jätkata. "Aga massilised publikuga üritused peatame ajutiselt. Tantsuplatsid ja fännide kogunemisalad tuleb samuti sulgeda," lisas Sobjanin.

Linnapea rääkis neljapäeval peetud kohtumisel, et koroonaviiruse leviku olukord jätkab Moskvas halvenemist, mistõttu võib linnavalitsus veelgi piiranguid karmistada. "Me läheneme veelgi karmimatele otsustele - ajutistele, kuid karmimatele piirangutele," ütles Sobjanin.

Reedel teatasid võimud Moskvas avastatud 9056 uuest nakatunust, mis on kogu koroonapandeemia aja kõige suurem ööpäevane näitaja. Eelmine rekord pärines 24. detsembrist, kui ööpäevaga registreeriti 8203 uut nakatunut.

Ööpäevaga suri 78 koroonahaiget. Kokku on 12,5 miljoni elanikuga linnas selle haiguse tõttu ametlikel andmetel surnud 21 276 inimest. Moskvas on registreeritud 1 269 145 nakatumisjuhtumit.

Juunis kasvas Moskvas nakatumiste tase jaanuari ja hiljem juba eelmise aasta detsembri näitajateni.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: