Times: Suurbritannia tahab varjupaika pakkuda väljaspool riiki

Suurbritannia siseminister Priti Patel
Suurbritannia siseminister Priti Patel Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Parsons Media

Ajalehe The Times teatel kehtestab Suurbritannia siseminister Priti Patel järgmisel nädalal õigusaktid, mis võimaldavad valitsusel sisserändajatele varjupaika pakkuda välismaal. Suurbritannia plaanib varjupaiga pakkumisel teha koostööd Taaniga.

Varjupaigataotluse õigusaktid loovad tingimuse, et esmakordselt saab varjupaigataotlejatele avada välismaal menetlemiskeskuse, teatas The Times. 

Sel aastal on Suurbritanniasse saabunud üle 5600 sisserändaja. Sisserändajad ületasid La Manche'i väikeste paatidega. 2020. aastal oli sisserändajaid poole vähem. 

Nädalavahetusel ületas La Manche'i väina 315 sisserändajat  Seetõttu toetab siseministri plaani ka peaminister Boris Johnson. 

Suurbritannia siseministeeriumi ametnikud arutavad koostöö võimalusi ka oma Taani kolleegidega. Taani parlament võttis juuni alguses vastu õigusaktid varjupaiga pakkumiseks väljaspool Euroopat.

Väidetavalt kavatseb Taani saata varjupaigataotlejad Aafrikasse Rwandasse.

"Oleme pidanud vestlusi, et näha, mida taanlased teevad," ütles Suurbritannia valitsuse allikas.

Siseministeerium uurib ka Austraalia sisserändepoliitikat. Austraalia suunab meritsi reisivad varjupaigataotlejad naaberriikidesse ehk sisuliselt väikesaartele. 

Suurbritannia valitsus peab aga arvestama heategevusorganisatsioonide ja opositsiooni kriitikaga. 

"Põlvkondade vältel on Suurbritannia pakkunud kaitset meestele, naistele ja lastele, kus nad on leinud õiglast kohtlemist. Enamik sisserändajaid ehitasid oma elu üles seaduskuuleta kodanikena, andes tohutu panuse meie kogukondadesse," ütles pagulasabi organisatsiooni tegevjuht Enver Solomon. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: