Soome parlament vallandas riigikontrolöri

Soome riigikontrolli ameti peadirektor Tytti Yli-Viikari
Soome riigikontrolli ameti peadirektor Tytti Yli-Viikari Autor/allikas: Soome riigikontrolli amet (VTV)

Soome parlament otsustas kolmapäeval vallandada riigikontrolli (VTV) peadirektori Tytti Yli-Viikari.

Teisipäeval tegi Soome parlamendi komisjon ettepaneku vabastada Yli-Viikari ametist. Komisjoni hinnangul oli Yli-Viikari tegevus oluliselt nõrgestanud VTV usaldust sisekontrolli toimimise vastu ning kahjustanud ka ametkonna mainet. 

Tytti Yli-Viikari vallandamist arutati umbes kaks ja pool tundi. Pärast seda teatas parlamendi juhataja Anu Vehviläinen, et parlament kiitis heaks ettepaneku vallandada Yli-Viikari.

"Usaldus VTV tegevuse vastu tuleb taastada," ütles Vehviläinen teisipäeval.

Yli-Viikari  eemaldati ametist kuritegudes kahtlustatuna juba aprillis. Kuriteokahtlustuste kohaselt maksti VTV endisele ametnikule palka, et ta enam tööle ei tuleks. 

Teine juhtum puudutab Yli-Viikari komandeeringute ajal kogunenud Finnair Plus punkte, mida ta kogus isiklikuks otstarbeks. Summad ulatuvad tuhandete eurodeni ja politsei alustas uurimist. 

Tähelepanu riigikontrolöri tegevusele algas personaalsete iluteenuste ostuks tehtud suurte kulude avalikuks tulemisel. Lisaks selgus, et tema ametiajal reisimisele tehtud kulud ületasid mitmekordselt eelkäijate omi ning ka vastavat eelarvet.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: