Putin allkirjastas Nõukogude Liidu võidu eitamise keelu seaduse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Erinevad Venemaa ajaloosümbolid 9. mail Kremli kohal. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, mis keelab avalikult võrdsustada Nõukogude valitsuse ja väejuhtide eesmärke ja tegevust natsi-Saksamaa ja teljeriikide omadega, samuti "eitada NSV Liidu otsustavat osa Euroopa vabastamisel natsismiikkest".

Seadus keelab avalikult võrdsustada Nõukogude valitsuse ja väejuhtide eesmärke, otsuseid ja tegevust natsi-Saksamaa ja Euroopa teljeriikide Nürnbergi rahvusvahelises tribunalis tuvastatutega.

Teljeriigid lisas eelnõusse teisel lugemisel kaitsekomisjoni aseesimees Andrei Krassov. 

Samuti ei tohi eitada "NSV Liidu rahva otsustavat osa natsi-Saksamaa purustamisel ja Nõukogude humanitaarmissiooni Euroopa vabastamisel".

Seadus puudutab avalikke ülesastumisi, avalikult näidatavaid teoseid, meediat ja internetti.

Seaduseelnõu valmistati ette Putini enda ülesandel pärast presidendi kultuuri- ja kunstinõukogu istungit 27. oktoobril 2020.  

Eelnõu esitanud kultuurikomisjoni esinaine Jelena Jampolskaja sõnul nähakse keeldude rikkujaile ette samasugune karistus kui natsisümbolite avalikele näitajatele (st trahv kuni 2000 rubla eraisikutele, 4000 rubla ametiisikutele ja 50 000 rubla juriidilistele isikutele, füüsilised isikud võidakse kuni 15 ööpäevaks haldusvangistusse panna). 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: