Tartu Ülikool loobus sisetüli tõttu haridusministeeriumi projektist

Tartu Ülikool.
Tartu Ülikool. Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Tartu Ülikool otsustas lõpetada osaluse haridus- ja teadusministeeriumi projektis, mis uurib õppijast lähtuva õppe ning paindlike õpiteede mõju õpilastele. Põhjuseks osutus projekti läbi viima pidanud teadlaste omavaheline tüli.

Projekti, ametliku nimega "Õppijast lähtuv õpe ja paindlikud õpiteed: teoreetilised alused ja rakendamise võimalused Eesti haridussüsteemis", konkursi kuulutas eelmise aasta detsembris välja haridus- ja teadusministeerium. Konkursi eelarve oli 300 000 eurot.

Tartu Ülikooli grandikeskuse juhataja Taivo Raua sõnul tekkisid projekti ülikoolipoolsete läbiviijate vahel lahkhelid, mille tõttu ei jäänud projektile enam piisavalt tegijaid.

"Selle projekti puhul tekkisid teadlaste hulgas koostöö tegemisel arvamuste lahknevused, kes konkreetselt ja kui palju nimetatud projekti panustab," ütles Raud ERR-ile.

Raud ütles, et ülikool polnud veel jõudnud ministeeriumiga rahastuslepingut sõlmida ega projekti käivitada.

Haridus- ja teadusministeeriumi analüüsiosakonna teadusnõuniku Anneli Kähriku sõnul saatsid alguses projektikonkursile avalduse nii Tartu kui Tallinna Ülikool. Ta ütles, et esimesel ringil polnud kummagi ülikooli avaldus päris sobiv ning need saadeti tagasi. Kähriku sõnul saatsid mõlemad ülikoolid avalduse ka teist korda ning projekti valiti teostama Tartu Ülikool, kellele sellest anti teada aprilli lõpus.

Kährik ütles, et esimest korda andis Tartu Ülikool teada loobumise soovist mai lõpus, kuid ülikooli sisekontrolli tõttu lükkus lõplik projektist tagasiastumine jaanipäeva kanti. Tema sõnul ülikooliga lepingut polnud veel sõlmitud ning ülikool polnud ka veel projektiga tööd alustanud.

Kähriku sõnul käivad praegu läbirääkimised Tallinna Ülikooliga ning augustis või septembris loodetakse nendega lõpule jõuda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: