Britid plaanivad kõik koroonapiirangud kaotada 19. juulil

Foto: SCANPIX/PA/Daniel Leal-Olivas

Suurbritannia plaanib kahe nädala pärast ehk 19. juulist lõpetada kõik kohustuslikud piirangud, mis kehtestati koroonaviiruse leviku tõttu.

Lõplik otsus nende tühistamiseks avalikustatakse nädala pärast ehk 12. juulil, ütles Suurbritannia peaminister Boris Johnson.

Kui olukord jätkab paranemist, siis lõpeb kohustuslik maskikandmine, jättes selle ettevõtete ja inimeste enda valikuks. Tühistatakse kogunemis- ja külastuspiirangud nii ööklubides kui ka spordivõistlustel.

Vaktsineerimise kiirendamise ehk kahe süsti intervalli lühendamise kõrval jääb siiski alles eneseisolatsiooni kohustus, kui koroonatest on positiivne. Samas tahab valitsus loobuda eneseisolatsiooni nõudest, kui lähikontaktsena on tuvastatud kahe süstiga vaktsineeritu.

"Jätkame andmete jälgimist ja säilitame meetmed viiruse haldamiseks kõrgema riski perioodiks, nagu talv. Kuid rõhu asetame tugevdatud juhtnööridele ja teeme kõik, mis võimalik, et vältida piirangute taaskehtestamist koos kõikide kaasuvate kuludega," lausus Johnson.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: