Ukraina kehtestab sanktsioonid Valgevene julgeolekuametnikele ja Lukašenko pojale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valgevene liider Aleksandr Lukašenko (vasakul) ja Ukraina president Volodõmõr Zelenski 2019. aastal. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Ukraina valitsus algatas 52 Valgevene ametniku, sealhulgas ka riigi juhi Aleksandr Lukašenko poja Viktori suhtes sanktsioonide kehtestamise, selgus reedel avaldatud eelnõu tekstist.

Ukraina valitsus soovib panna sanktsioonide alla Valgevene ametnikud, kes osalesid mullu 9. augustil peetud presidendivalimiste võltsimises ning neile järgnenud protestide mahasurumise korraldamises.

Sanktsioonid jääksid kehtima kolmeks aastaks ning need hõlmavad reisipiiranguid ja varade külmutamist Ukrainas.

Sanktsioonide sihtmärgiks oleksid peaaegu kõik praegused ja endised siseministeeriumi ja julgeolekupolitsei (KGB) kõrgemad juhid, presidendi nõunikud ja abid ning peaprokuratuuri ja keskvalimiskomisjoni tippametnikud.

Sanktsioonide kehtestamise ettepaneku tegi valitsus ning esitas selle president Volodõmõr Zelenski juhitud julgeolekunõukogule. Kui julgeolekunõukogu need heaks kiidab, siis jõustab president Zelenski need oma dekreediga.

Ukraina külmutas kontaktid Valgevenega juba eelmisel aastal ja ühines Euroopa Liidu kriitikaga valimiste suhtes.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: