Augusti keskel võib oodata 300-400 nakatunuga päevi

{{1628069100000 | amCalendar}}
Inimesed järjekorras eelregistreerimata vaktsineerimisel Talinna keskturul.
Inimesed järjekorras eelregistreerimata vaktsineerimisel Talinna keskturul. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Nakatumiskordaja R on kiires kasvutrendis ning kui sel nädalal tuvastati 1246 haigusjuhtu, siis tuleval nädalal prognoosib terviseamet juba üle 2000 nakatumise. Augusti keskpaigas võib ameti hinnangul oodata 300–400 nakatunuga päevi ehk ligikaudu 2500 nakatunut nädalas.

Eelmisel nädalal lisandus 1246 haigusjuhtu, nakatumiskordaja R on üle Eesti 1,55 ja jätkab kasvu.

Erinevatel üritusel osalemisega seoses on tekkinud 16 kollet, millest üheksa eelmisel nädalal. Kolletes on haigestunud kokku 228 inimest, neist 166 eelmisel nädalal. Paljud kolded on uued ja tõenäoliselt lisandub neisse veel haigestunuid.

Terviseameti hinnangul võib oodata tuleval nädalal veidi väiksemat kasvutempot, aga 2000 nakatunut ehk üle 60 protsendi kasvu võib oodata ka uuel nädalal.

Kasvu jätkumist on oodata ka järgnevatel nädalatel, enne kui uued piirangud hakkavad mõju avaldama. Seega võib augusti keskpaigaks oodata umbes 2500 nakatunut nädalas ning üle 300–400 nakatunuga päevi.

Kasvutempo peaks selle juures pidurduma, aga 500 nakatunuga päevadeni jõudmine augusti teises pooles on endiselt tõenäoline. See sõltub vaktsineerimise tempost, võimalikest uutest piirangutest ja inimeste käitumisest.

Lõppenud nädalal analüüsiti 1053 haigusjuhtu, millest 22,4 protsendi puhul jäi nakatumiskoht teadmata.

26. juulist 1. augustini registreeriti 115 sisse toodud haigusjuhtu, mille osakaal moodustas 9,2 protsenti nakatumiste üldarvust. Need olid seotud reisimisega 25 riigis, kõige rohkem haigusjuhte oli seotud reisimisega Soomes, Türgis ja Venemaal.

Juulikuu jooksul on tuvastatud 37 alfa varianti, kolm gamma varianti ja 1005 delta varianti.

Täielikult vaktsineeritutest on haigestunud 0,1 protsenti

Sarnaselt eelnevate nädalatega on enim haigestunuid noorema tööealise, sotsiaalselt aktiivse elanikkonna hulgas – uute juhtumite arv tõusis 93 protsendi võrra. Täielikult vaktsineeritute seas on haigestunud vaid 0,1 protsenti kõikidest vaktsineeritutest.

2. augusti seisuga oli Eestis täielikult vaktsineeritud 42,44 protsenti elanikkonnast, täielikult vaktsineeritute seas on haigestunud COVID-19-sse 0,1 protsenti kõikidest vaktsineeritutest.

Haigestumus kasvas eelmisel nädalal kõikides maakondades. Kõrgeim juurdekasv on Võrumaal, Viljandimaal, ja Saaremaal. Kahel järjestikusel nädalal on täheldatud epideemiline kasv Saaremaal, Tartumaal ja Põlvamaal. Kolmel järjestikusel nädalal jätkub epideemiline levik Pärnumaal.

Võrreldes 30. nädalaga suurenesid nakatumised tööl, tutvusringkonnas ning kaitseväes.

Sümptomaatilised haigusjuhud moodustasid 94,8 ja ilma sümptomiteta 5,2 protsenti haigestunute üldarvust. Haigestumise tunneb üldiselt ära kehva enesetunde ja peavalu järgi, selgitas terviseamet.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: