Karilaid: laual on nii Karise kui ka Soomere nimed

{{1629186540000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna fraktsioonijuht Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et erakond arutas esmaspäeval võimaliku presidendikandidaadina Alar Karise üle. Karis kinnitas talle tehtud ettepanekut.

Karilaiu sõnul on 22. augustil Keskerakonna volikogul eesmärk ära kinnitada presidendikandidaat.

Esmaspäevasel arutelul Keskerakonna fraktsiooni ja juhatuse ühisel koosolekul käis lisaks Tarmo Soomerele läbi ka Alar Karise nimi, kinnitas Karilaid.

Hetkel Eesti Rahva Muuseumi direktori ametit pidav Karis ei ole Karilaiu sõnul kindlas kõneviisis öelnud, kas ta soovib saada presidendiks.

Karilaid rääkis, et talle isiklikult on Karis jätnud sümpaatse mulje. "Tal on visiooni Eesti ühiskonnas ja tema varasemad tegevused on pigem tekitanud usaldust juurde."

Karilaid lisas, et erakonnajuhid peavad telefoni teel pidevalt konsultatsioone kandidaadi leidmiseks.

"Kui Alar Karis on valmis kandideerima presidendiks, oleme ka meie valmis temaga kohtuma," sõnas ta.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ei soovinud enne Karisega kohtumist öelda, kuidas erakond temasse suhtub. 

"Reformierakonnal konkreetset seisukohta ei ole. Seisukoha presidendi kandidaadi esitamise kohta kujundab Reformierakonna juhatus ja ühtegi otsust tehtud ei ole," sõnas Võrklaev "Aktuaalsele kaamerale". 

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles samuti, et kuna nad pole veel Karisega kohtunud, pole neil ka kindlat seisukohta.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saare sõnul on nad valmis Alar Karisega kohtuma, kui Karis enda "jah"-sõna ütleb.

"Ma isiklikult ei oska hetkel öelda, et oleks mingeid välistavaid asjaolusid, aga see, et kas inimene on sellele kohale sobilik kandidaat eeldab muidugi loomulikult seda, et me saame selle inimesega kohtuda ja arutada ja küsida,  mis on tema nägemus presidendi rollist Eestis," lausus Saar. 

Sotsiaaldemokraadid on jätkuvalt seisukohal, et praegune president Kersti Kaljulaid võiks jätkata.

Alar Karis kinnitas pakkumist asuda presidendikandidaadiks

Alar Karis kinnitas samuti ERR-ile, et esmaspäeval helistas talle Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning pakkus võimalust olla presidendikandidaat.

"Nüüd ma pean mõtlema, mida tähendab "ei" või "jah" minu, minu pere või Eesti riigi jaoks. Selleks ma võtsingi natukene aega, et sellele vastust leida," ütles Karis.

Karis sõnas, et esmaspäeval oli ta Jüri Ratasele vastanud, et pigem ta ei soovi kandidaadiks asuda. "Aga eks nende asjadega on niimoodi, et mida rohkem sa mõtled, seda rohkem need mõtted sulle külge jäävad ja sellist vastust täna anda on juba natukene keerulisem," kommenteeris Karis oma uusi ideid.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: