Uut "vaktsineerimistsaari" ei tule, korraldus muutub kesksest lokaalseks

Marek Seer
Marek Seer Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Senise vaktsineerimisjuhi Marek Seeri ametiaeg lõppeb augustiga ära, ent tema asemele uut inimest ei otsita. Selle asemel on sotsiaalministeerium palganud igasse maakonda lokaalse vaktsineerimiskoordinaatori.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles ERR-ile, et kuigi Marek Seeri tööleping vaktsineerimisjuhina lõppeb 31. augustil, ei ole uut "vaktsineerimistsaari" tema asemele otsitud.

Pärast põhjalikke arutelusid ministeeriumis on otsustatud struktuuri lihtsustada ning töökorraldust lokaliseerida. Praegu korraldatakse koroonakriisiga toimetulemist nii sotsiaalministeeriumis, terviseametis kui ka valitsuse juures tegutsevatest staapidest.

"Eesmärk on, et see oleks võimalikult lihtne ja arusaadav, selge vastutusega ja vastaks ka praegusele vajadusele. Oleme läbi haigekassa võtnud tööle üle kümne maakondliku vaktsineerimiskoordinaatori," ütles Kiik. "Viimastes maakondades käib veel sobivate inimeste otsimine, enamikus on nad aga juba tööl."

Kohalikud koordinaatorid tegelevad koostöö korraldamisega kohalike omavalitsuste, kohalike tervishoiuasutuste ja tööandjate vahel, et konkreetsetes valdades-linnades sobivaid vaktsineerimislahendusi pakkuda.

Kiige sõnul on järgmiste kuude fookuses revaktsineerimise kavandamine eeskätt eakatele, nõrga immuunsusega inimestele ning meditsiini- ja sotsiaalvaldkonna töötajatele, ent jätkub ka vaktsineerimisvõimaluse tagamine neile, kes seni veel pole end üldse vaktsineerida lasknud, et tagada võimalikult suur vaktsiiniga hõlmatus.

Toimetaja: Indrek Kiisler, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: