Saksamaa roheliste juht lubas Hiina ja Venemaa suhtes karmimat poliitikat

Saksamaa roheliste juht Annalena Baerbock
Saksamaa roheliste juht Annalena Baerbock Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Oryk HAIST

Saksamaa roheliste partei juht Annalena Baerbock lubas Hiina ja Venemaa suhtes karmimalt tegutseda. Samuti lubas Baerbock toetada Euroopa Liidu eelarve-eeskirjade reformimist.

Baerbock andis teisipäeval haruldase intervjuu välisajakirjandusele. 

"Eurokriisi peamine õppetund oli see, et kokkuhoid võib majanduse lämmatada. Saksamaast ja Euroopast peab uuesti saama innovatsiooni mootor," ütles Baerbock. 

Baerbock lubas muuta ka Saksamaa välispoliitikat. Baerbock leidis, et EL peab Hiina toetatud ettevõtete suhtes kehtestama imporditollid. 

Baerbock süüdistas Merkeli valitsust liiga leebes hoiakus Moskva suhtes. 

"Venemaaga peab otsima dialoogi, kui see on võimalik. Kuid vajadusel tuleb näidata ka tugevust," ütles Baerbock. 

"Mõned tahavad reaalsuse ees silmi sulgeda ja loodavad, et olukord pole nii hull. Venemaa puhul see tavaliselt ei tööta," lisas Baerbock. 

Baerbock leidis, et Saksamaa ei pea kliimamuutuste tõttu tegema Pekingile järeleandmisi. "Hiina jätkab kliimaneutraalset poliitikat, see põhineb absoluutsel omakasul," ütles Baerbock. 

Rohelised lubavad valimiskampaanias järgmise kümne aasta jooksul kulutada 500 miljardit eurot. Kulutused plaanitakse katta laenudega.  Rohelised tahavad edendada kliimaneutraalset tööstust ja renoveerida infrastruktuuri. 

"Saksamaa heaolu rajati tööstusele. Saksamaa peab tulevikus muutuma kliimaneutraalseks. Kliimamuutustest on saanud ärikonkurentsi võtmetegur," ütles Baerbock. 

Baerbock kinnitas toetust ka Euroopa Liidu integratsioonile. 

"Me vajame Euroopa suveräänsust ja Saksamaa peab olema Euroopas võtmeküsimuste edendaja," ütles Baerbock. 

Eelarve reformi ei toeta aga Saksamaa traditsioonilised suurparteid. Paremtsentristliku CDU kantslerikandidaat Armin Laschet ei toeta suuremat laenukoormust. Sama arvab ka sotsiaaldemokraatide kantslerikandidaat Olaf Scholz. 

Baerbock on Saksamaa roheliste partei kantslerikandidaat. Roheliste toetus on hetkel umbes 20 protsenti.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: