Kreml kasutab valimistel opositsiooni kandidaatide teisikuid

Originaalne Boriss Višnevski
Originaalne Boriss Višnevski Autor/allikas: SCANPIX/Vladimir Gerdo/TASS

Peterburi linnavolikokku kandideerib kolm Boriss Višnevskit. Üks neist on opositsioonilise Jabloko partei poliitik Boriss Višnevski, teised kaks on seotud võimupartei Ühtse Venemaaga. Mõlemad Ühtse Venemaaga seotud kandidaadid muutsid hiljuti nime.

Tegemist pole Venemaa valimiste kontekstis uue taktikaga. Siiski sai kahe mehe kandideerimine uue tähenduse, kui avalikustati nende valimisplakatid. Nüüd ei jaga kolm meest ainult sama nime, neil on plakatil ka sarnased habemed ja näojooned. 

"Nad kasvatasid habeme ja vuntsid. Ma arvan, et nende fotosid ka töödeldi," ütles esimene Boriss Višnevski.

Üks uuest Boriss Višnevskist on Ühtse Venemaa Peterburi linnavolikogu saadik. Omavalitsuse ametlikul koduleheküljel näeb ta välja täiesti teistsugune. 

Sellist "teisikute" kandidaadi taktikat kasutati Peterburis ka 2016. aastal. Jekaterina Lebedeva kandideeris volikokku, temaga koos kandideeris ka Jevgenia Lebedeva. 

"Ma kaotasin need valimised. See Jevgenia võttis umbes 30 protsenti minu häältest. Ta ilmus hääletussedelil täpselt minu nime kohale ja minu valijad tegid lihtsalt vea," ütles Jekaterina Lebedeva.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: