Venemaal algasid parlamendivalimised

{{1631869380000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/SERGEY PIVOVAROV

Venemaal algasid üldvalimised, mis kestavad kolm päeva. Lisaks riigiduuma saadikutele valitakse ka 12 föderatsioonisubjekti juhid ja 39 piirkonna parlamendid, Moskvas valitakse kaks linnaduuma saadikut vabanenud kohtadele.

Esimesed sedelid langesid valimiskastidesse Kaug-Idas. Üllatusi oodata ei ole - president Vladimir Putini Ühtne Venemaa säilitab riigiduumas üsna kindlalt enamuse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esiteks on hääletamine meie kohustus. Teiseks peaksime toetama oma valitsust ja olema inimestele kasulikud," rääkis hääletaja Irina.

"Mina arvan, et igaühe valik on oluline. Meil on võimalus valida ja me peaksime oma arvamust avaldama," ütles valimas käinud Aleksandr.

Vanglas istuva opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi liitlased on kutsunud inimesi üles hääletama Kommunistliku Partei poolt, et võtta ära hääli Putini Ühtselt Venemaalt. Kuidas hääletada nii, et sinu toetus ei läheks Kremlile, selleks loodi vastav mobiilirakendus, mille sai endale muretseda Apple ja Google rakenduste poodidest.

"Kahe päeva pärast algavad väga olulised valimised - valimised riigiduumas. Ühtne Venemaa üritab veel viieks aastaks võimule jääda. Ja kui Ühtse Venemaa liikmetel see õnnestub, ootab meid ees veel viis aastat vaesust, viis aastat poliitilisi repressioone, viis kaotatud aastat meie riigi jaoks," rääkis Navalnõi liitlane Leonid Volkov valimiste eel.

"Aga meil on lootust ja meil on vahend selle ärahoidmiseks. Nutikas hääletamine on kõige olulisem Aleksei Navalnõi poliitiline projekt," ütles Navalnõi liitlane Kira Jarmõš.

See äpp aga kadus reedel Apple'i ja Google'i poodidest.

"Seda tehti pärast mitut Venemaa-poolset sekkumist, mille hulka kuulus ka jutuajamine USA suursaadikuga. Pärast neid kõnelusi tundub mulle, tegid Google ja Apple ainsa õige järelduse, mis on väga lihtne: Vene Föderatsiooni territooriumil peavad kõik järgima Venemaa põhiseadust ja Vene Föderatsiooni seadusi," rääkis föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitse komisjoni juht Andrei Klimov.

Reedel alanud valimiste eel kiitis president Putin heaks ühekordsed lisamaksed sõjaväelastele ja korrakaitsjatele, eakatele aga lubati pensionilisa.

Toimetaja: Karl Kivil, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: