Draghi tahab reformida Itaalia aeglast kohtusüsteemi
Itaalia õigussüsteem on lääneriikide hulgas üks aeglasemaid. Kohtusüsteemi kritiseerivad kohalikud ettevõtjad ja välisinvestorid, peaminister Mario Draghi tahab seetõttu süsteemi reformida.
Itaalia kohtusüsteemi painavad bürokraatia ja keerulised regulatsioonid. See muudab äri tegemise riigis raskemaks, teatas The Wall Street Journal.
Draghi valitsus tahab kohtusüsteemi uuendada, et lõpetada riigis majanduslik stagnatsioon.
"Viimase kümnendi jooksul vähenesid ettevõtete investeeringud Itaalias iga aasta 0,3 protsendi võrra. Ülejäänud euroalal kasvas see 1,7 protsendi võrra, USA-s oli see number 3,5 protsenti," teatas uuringufirma Oxford Economics.
Itaalia parlament arutab justiitsreformide ettepanekut, mille eesmärk on lühendada kriminaalmenetlust veerandi võrra ja tsiviilmenetlusi 40 protsendi võrra. Valitsus tahab kiirendada ka pankrotimenetlusi, teatas The Wall Street Journal.
2009. aastal hakkasid Itaalia prokurörid uurima USA panga Merrill Lynchi tegevust, mis oli seotud omavalitsusega sõlmitud lepinguga. Kohtuprotsess kestis rohkem kui kümme aastat ja kohus leidis, et pank pole väärtegu sooritanud.
"Selline pikk ootamine on lihtsalt vastuvõetamatu," ütles Merrill Lynchi advokaat Marco Calleri.
Draghi peamine ülesanne on tuua riik välja koroonaviiruse epideemiast tingitud majanduslangusest. Siiski proovib peaminister lahendada ka pikaajalisi probleeme, nagu aeglased kohtud ja suur bürokraatia.
"Draghi valitsus võtab kohtureformi väga tõsiselt. Olen kindel, et hetk on süsteemi reformimiseks õige. Itaalia peab investoreid meelitama, mitte ära ajama," ütles Calleri.
Toimetaja: Karl Kivil