Reps "Pealtnägijale": loomulikult tuleb saadikupuutumatus ära võtta

Taavi Eilati intervjuu Mailis Repsiga.
Taavi Eilati intervjuu Mailis Repsiga. Autor/allikas: Vladlen Pobjaržin/ERR

Kriminaaluurimise all olev Keskerakonna saadik Mailis Reps ütles ETV "Pealtnägijale" antud eksklusiivintervjuus, et toetab endalt saadikupuutumatuse äravõtmist, sest muidu ei jõua asi kohtusse.

Kui pettunud te olete Keskerakonna tähtpoliitikutes, näiteks Jaanus Karilaius ja Tanel Kiiges, kes teatasid hiljuti, et Mailis Reps ei kandideeri kohalikel valimistel ja et võtame talt saadikupuutumatuse ära?

Mis puudutab saadikupuutumatust, siis see on väga kummaline asi. Kui võiks minu tagasihoidliku arvamuse öelda, siis selle võiks seadusest välja võtta. Ma saan aru, kust see tuli – 1920–1930-ndate aastate loogikast –, aga täna ei ole ühtegi erandit.

See on tegelikult kummaline, sest saadikupuutumatust peavad riigikogu liikmed oma isikliku häälega otsustama olukorras, kus neil ei ole veel mitte mingit infot. Mitte mingit, kaasa arvatud minul, keda tänasest süüdistatakse sajas surmapatus. Mul ei ole täistoimikut, sellepärast et täistoimik esitatakse kohtule. Enne nad ei saa kohtule esitada, kui saadikupuutumatus ära võetakse.

Nii et sellise kummalise etapi sa pead läbima, kusjuures alati see läbitakse ja see on tegelikult formaalsus. Nii et noh, seda tegelikult tõesti ei ole vaja. Loomulikult tuleb saadikupuutumatus ära võtta, sest muidu sa ei jõua kohtusse...

Äkki saate ise loobuda sellest?

Ei. Kahjuks on ikkagi peamine hääletus, seal ei ole sellist süsteemi.

Kas ajate hääli kokku, et ei tulekski seda äravõtmist?

Ei, ei! Nalja teete?

Kalev Kallo puhul me mäletame, et läks nibin-nabin…

Ai-ai-ai. Nalja teete? See ei ole see. See ei ole selline faas. See ei ole selline küsimus. Et seda saadikupuutumatust mitte ära võtta, selleks on ainult üks alus. Ja see on see, kui tegemist on ainult mingisuguse poliitilise tagakiusamise küsimusega.

"Pealtnägija" on ETV eetris kolmapäeval kell 20.05, täismahus ligi tunnist usutlust Repsiga saab lugeda reedel ERR-i portaalist ja kuulata Vikerraadiost.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: