Tallinna volikogu arutab Võrgu umbusaldamist erakorralisel istungil

Eha Võrk pressikonverentsil
Eha Võrk pressikonverentsil Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Neljapäeval toimuva istungi ainus päevakorrapunkt on opositsiooni poolt esitatud abilinnapea Eha Võrgu umbusaldusavaldus.

Eelnõule alla kirjutanud Tallinna linnavolikogu liikmed ei pea kohaseks Eha Võrgu jätkamist Tallinna abilinnapeana ning avaldavad talle umbusaldust pidevate korruptsiooniprobleemide kordumise eest ainuvõimul oleva Keskerakonna juhtimisel, seisab umbusaldusavalduses.

Keskerakonda kuuluvale abilinnapeale Võrgule on esitatud valeütluste andmises kriminaalasjas kahtlustus, Võrk ennast süüdi ei tunnistanud ja ametist tagasi ei astunud. Valeütluste andmine puudutab Keskerakonnale tehtud annetuse kriminaaluurimist.

Avalduse esindajad möönavad, et Võrgu suhtes algatatud kriminaaluurimine on alles algusjärgus ning kedagi ei tohi käsitleda kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. "Leiame, et kuni täpsemate asjaolude selgumiseni peaks Eha Võrk Tallinna linnavalitsuse liikmena tegevuse peatama," seisab avalduses.

Opositsioon lisas avalduses, et Võrk ei ole ka oma valdkonna juhtimises täitnud tallinlaste ootusi. "Näiteks ootab Tallinnalt endiselt tuhandeid inimesi eluaset, mida linn on neile lubanud, kuid pole seda lubadust ning seadusest tulenevat kohustust asjakohaselt täitnud," seisab avalduses.

Umbusaldusavaldusele on alla kirjutanud Reformierakonna, Isamaa, EKRE ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooni saadikud.

Tallinna linnavolikogu erakorraline istung toimub neljapäeva hommikul kell 9.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: