Venemaal toimub esimene Romanovite pulm viimase sajandi jooksul

Suurvürst Georgi Mihhailovitš Romanov
Suurvürst Georgi Mihhailovitš Romanov Autor/allikas: SCANPIX/EPA/SERGEI ILNITSKY

Venemaa endises pealinnas Peterburis toimuvad reedel Romanovite dünastia liikme pulmad. Viimati abiellusid Romanovid Venemaal 20. sajandi alguses.

Suurvürst Georgi Mihhailovitš Romanov abiellub reedel oma itaallannast kihlatu Victoria Bettariniga. Pulmad toimuvad Püha Iisaku katedraalis. Pulmapeol osalevad sajad külalised.

"See oli esimene koht Venemaal, kuhu me tulime," kommenteeris suurvürst Peterburi valikut. 

Georgi Mihhailovitš sündis Hispaanias. Suurema osa elust on ta elanud Prantsusmaal ja Hispaanias. Nüüd elab ta Moskvas ja tegeleb heategevusega. Bettarini võttis eelmisel aastal vastu ka Vene õigeusu. 

Romanovite dünastia valitses Venemaad umbes 300 aastat. Nikolai II loobus troonist 1917. aastal. Georgi Mihhailovitš  pole siiski viimase tsaari järeltulija. Kommunistid tapsid viimase Venemaa tsaari 1918. aastal. Bolševikud tapsid ka kõik Nikolai II järeltulijad. 

Georgi Mihhailovitš vanavanaisa oli suurvürst  Kirill Vladimirovitš, kes pärast 1917. aasta revolutsiooni põgenes bolševike vägivalla eest Soome. Hiljem kolis ta Lääne-Euroopasse. 

Venemaa õigeusu kirik kuulutas 2000. aastal Nikolai II pühakuks. Kompartei režiim väitis samas, et viimane tsaar oli korrumpeerunud ja saamatu. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: