TÜ kliinikumi haiglaravile pääsemiseks tuleb nüüdsest koroonaproov anda

3. augustist on Tartu Ülikooli Kliinikumi patsiendid ning nende lähedased või saatjad oodatud vaktsineerima COVID-19 vastu L. Puusepa 8 majas ette registreerimata.
3. augustist on Tartu Ülikooli Kliinikumi patsiendid ning nende lähedased või saatjad oodatud vaktsineerima COVID-19 vastu L. Puusepa 8 majas ette registreerimata. Autor/allikas: Tartu Ülikooli Kliinikum

Tartu Ülikooli kliinikum tõstis oma ohutaseme "punasele", mis tähendab, et haiglaravile saabuvatel patsientidel tuleb teha koroonaproov, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust.

Testimiskohustus kehtib ka päevakirurgiasse lõikusele minevatele patsientidele ja patsientidega haiglasse jäävatel saatjatel, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust. Testimist korraldab kliinikumi ravimeeskond.

Testimiskohustus ei laiene kuni 10-aastastele asümptomaatilistele lastele. Samuti on patsientide külastamine COVID-19 tõendiga lubatud, lisaks tuleb külastajal kanda haiglaruumides kirurgilist maski.

"Testimiskorra muudatuste eesmärk on ennetada võimalikku viiruse levikut haiglaruumides. Näeme, et haiglaravi vajavatest patsientidest kaks kolmandikku on vaktsineerimata, mistõttu on olukord haiglas sarnane eelnevate lainetega," sõnas kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Esmaspäevase seisuga viibib kliinikumis haiglaravil COVID-19 tõttu 59 isolatsiooni vajavat patsienti, kellest kümme vajab intensiivravi. Lisaks on haiglas patsiendid, kes enam ei vaja isoleerimist.

"Kõikide COVID-19 diagnoosiga patsientide arv kliinikumis on tänahommikuse seisuga 83 ja moodustab 14 protsenti aktiivravi haigetest," lausus ravijuht.

Kliinikumis on kasutustel kolm COVID-19 ohutaset: roheline, kollane ja punane. Ohutasemed sätestavad infektsioonikontrolli käitumisjuhised nii töötajatele, patsientidele, saatjatele kui ka üliõpilastele.

"Tulenevalt riiklikust oranžist ohutasemest ning haiglaravi vajavate COVID-19- patsientide arvu kasvust, kehtivad ka kliinikumis täiendavad infektsioonikontrolli nõuded vastavalt punasele ohutasemele," teatas Kotsar.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: