Admiral Bellingshausen jõudis tagasi Roomassaarde

{{1633783560000 | amCalendar}}

Laupäeva lõunal saabus Saaremaale Roomassaare sadamasse purjelaev Admiral Bellingshausen, mis jõudis tagasi reisilt Arktikasse.

Laev läbis kapten Priit Kuuse juhtimisel nelja ja poole kuuga 10 117 meremiili, külastas 41 sadamat, pardal viibis reisi jooksul kokku üle 60 inimese.

"Ma püüan hetkel pisaraid varjata, kui omad mehed tulevad koju, see on väga ülev hetk," sõnas Arktika ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli.

Kapten Priit Kuusk tõi laevale vastu tulnutele välja mõned reisi olulisemad faktid.

"Kõik on terved, peaaegu! Tõsi, natuke on purjed räsida saanud, aga see on täiesti loomulik, et sellised asjad juhtuvad purjelaeval," rääkis Kuusk.

Ja lisaks 60 reisikaaslasele käis polaarjoone taga ära ka üks petuunia lill, selle kinkis kapten emotsioonidega oma vanematele.

Aga nagu öeldud, jäi meestel siiski pärast edukat merereisi väike kripeldus hinge

"No eks ta ikka jääb, me suutsime ju selle nelja kuuga läbida väga väikese osa Arktikast. Väga põneva osa, Gröönimaa, Teravmäed, aga seda Arktikat on palju rohkem. Ma ei luba mitte midagi! Aga Jääb kripeldama muidugi," rääkis Pruuli.

Pruuli arvas ka, et Bellingshausen võis olla esimene purjelaev, mis Eesti lipu nii kaugele põhjapoolusele oma retkega viis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: