Läti politsei pidas vaktsiinipettuses kahtlustatuna kinni neli inimest

Läti politsei.
Läti politsei. Autor/allikas: Läti politsei/Facebook

Läti politsei pidas ühes Riias asuvas meditsiiniasutuses kinni neli inimest, sealhulgas ka ühe arsti, keda kahtlustatakse vaktsiinipettuses.

Läti politsei majanduskuritegude üksus (ENAP) avastas veel ühe meditsiiniasutuse, kust inimesed võisid saada võltsitud COVID-19 vaktsineerimise tõendeid. Kinni on peetud neli inimest, 1962. aastal sündinud naine, kaks 1989. aastal sündinud naist ning üks 1969. aastal sündinud mees.

Viie läbiotsimise käigus konfiskeeriti ka 9000 dollarit ja 6000 eurot sularaha.

Lisaks vahistati veel kolm inimest, nende hulgas üks arst.

Politsei ei avaldanud asjaga seotud meditsiiniasutuste nimesid, ega ka seda, kas juhtumid olid seotud varasemate juhtumitega, kus Pauls Stradiņši ülikooli haiglasse ja Vidzeme haiglasse viidud patsientidel olid võltsitud koroonaviiruse vaktsineerimise tõendid.

Augustist alates on Läti politsei algatanud mitu kriminaalmenetlust seoses vaktsineerimiste võltsimiste ja meditsiinitöötajatele altkäemaksu andmisega COVID-19 vaktsineerimistõendite saamiseks. Ühte kriminaaljuhtumit uurib ka Läti korruptsioonitõrjeamet (KNAB).

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: