Bulgaaria kaevurid kutsusid valitsust üles kaitsma söetööstust

Bulgaaria kaevurid protestimas
Bulgaaria kaevurid protestimas Autor/allikas: SCANPIX/AFP/NIKOLAY DOYCHINOV

Tuhatkond söekaevurit protestisid kolmapäeval Bulgaaria pealinnas Sofias, kaevurid kutsusid valitsust üles kaitsma söetööstust.

Kaevurid kutsusid valitsust üles tagama, et Lõuna-Bulgaarias asuvat pruunsöe kaevanduste kompleksi ei suletaks. Euroopa Liit tahab aga vähendada heitkoguseid. 

"Roheline puhas energia on vajalik, kuid kõigepealt on vaja aega investeeringuteks. Sajad inimesed kaotavad töö ja elektriarved kasvavad, " ütles kohalik kaevur Spaska Ruskova. 

Bulgaaria ajutine valitsus lubas reedel Brüsselile esitada oma Euroopa Liidu taastepaketi plaani. Bulgaaria võimud plaanivad söeküttel töötavad tehased sulgeda 2030. aastate lõpuks. 

Rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon Greenpeace nõuab, et Bulgaaria sulgeks söejaamad juba 2030. aastaks. Greenpeace kutsub Bulgaariat üles suurendama investeeringuid taastuvenergiasse. 

Lõuna-Bulgaarias asuvates kaevandustes ja nendega seotud ettevõtetes töötab umbes 10 000 inimest. Ametiühingud väidavad, et kaevandused pakuvad elatist rohkem kui sajale tuhandele inimesele. 

Bulgaarias toimuvad 14. novembril järjekordsed parlamendivalimised. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: