Isamaa ja Keskerakond jätkavad Rakveres võimul ilma sotsideta

Rakveres jätkavad linnapeana Triin Varek ja volikogu esimehena Mihkel Juhkami.
Rakveres jätkavad linnapeana Triin Varek ja volikogu esimehena Mihkel Juhkami. Autor/allikas: Kristel Mänd/Rakvere linnavalitsus

Rakvere linnas sõlmiti kolmapäeval Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonileping. Kahe peale saadi 21-liikmelises volikogus 12 kohta, millest piisas, et senine partner Sotsiaaldemokraatlik Erakond sel korral kõrvale jätta. Volikogu esimehena jätkab Mihkel Juhkami (Isamaa) ja linnapeana Triin Varek (Keskerakond).

"Isamaa valimislubadus vabastada alates 2022. aasta sügistalvest kinnistute omanikud kohustusest kõnniteed lumevabad hoida on mulle väga sümpaatne ning mul on hea meel seda lubadust täitma hakata," ütles Rakvere linna pressiteenistuse vahendusel oma senisel ametikohal jätkav abilinnapea Kert Karus, kes kogus Isamaa ridades edukaimana 384 häält.

Keskerakonna valimislubadused tõsta sünnitoetust ja ranitsatoetust on leidnud koha koalitsioonileppes, nagu ka lubadus võimaldada tasuta hommikuputru linna lastele hoius, lasteaias ja koolis ning korrastada haridusasutuste hooned ja võimaldada tasuta bussisõitu linlastele alates 65. eluaastast.

Koalitsioonileppe kohaselt täidab Isamaa erakond volikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta ning mittekoosseisulise linnavalitsuse liikme koha.

Keskerakond täidab linnapea ja abilinnapea koha ning volikogu aseesimehe koha.

Volikogu esimehena jätkab Mihkel Juhkami ning linnapeana Triin Varek, kes valimistel kogus Rakveres edukaimana 689 häält.

Abilinnapea Kert Karus vastutab linnamajanduse valdkonna arengute eest, Neeme-Jaak Paap (Isamaa) hakkab abilinnapeana kureerima elamu- ja energiamajanduse, ettevõtluse, turismi, turvalisuse ja spordi valdkonda.

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Laur Kaljuvee hakkab abilinnapeana kureerima hariduse, noorsootöö ja kultuuri valdkonda.

Isamaa võttis Rakvere linnas valimistel kaheksa mandaati ja Keskerakond neli mandaati.

Opositsiooni kuuluvad Rakvere linnas EKRE nelja, Sotsiaaldemokraatlik Erakond kahe ning Reformierakond, Eesti 200 ja valimisliit Rakvere Heaks kõik ühe kohaga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: