WSJ: Facebooki juhid ei tea platvormi kasutajate täpset hulka

USA tehnoloogiahiiglane Facebook
USA tehnoloogiahiiglane Facebook Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Dado Ruvic

Ajaleht The Wall Street Journal uuris Facebooki sisedokumente, kus selgus, et paljudel inimestel on platvormil mitu kasutajat. Facebooki kasutajate hulga mõõtmise süsteem ei suuda topeltkontosid ka täpselt tuvastada.

Sisedokumentide kohaselt ei suuda USA sotsiaalmeediafirma Facebook täpselt tuvastada, kui palju inimesi nende platvormi aktiivselt kasutab. 

20-ndates eluaastates aktiivsete USA Facebooki kasutajate arv ületab sageli nende vanuses olevate ameeriklaste koguarvu. Ühel kasutajal on sageli mitu kontot, vahendas The Wall Street Journal

Facebook hindab, et vähemalt 11 protsenti platvormi igakuistest aktiivsetest kasutajatest on hoopis topeltkontod. Ametlikult on Facebookil kogu maailmas 2,9 miljardit kasutajat. Kõige rohkem topeltkontosid asub arengumaades. 

Topeltkontode kasutamine häirib firmasid, kes reklaamivad oma tooteid Facebookis. Suurfirmad kasutavad oma toodete reklaamiks üha rohkem sotsiaalmeediat, kuna telekanalite vaatajaskond väheneb. 

Facebook nimetab end "tõeliseks identiteediplatvormiks". Firma proovib takistada inimestel mitut isiklikku kontot omamast. Pärisnime all tohib kasutajal olla ainult üks konto. Facebooki teatel aitab selline firma poliitika vältida kellegi teisena esinemist ja pettusi, vahendas The Wall Street Journal. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: