Saksa parlament otsustas epideemiaolukorda mitte pikendada

Foto: SCANPIX/REUTERS/Kai Pfaffenbach

Saksamaa parlament otsustas, et epideemiaga seotud erakorralist olukorda riigis enam ei pikendata, kui see järgmisel kuul automaatselt lõppeb. Samas jäävad osad koroonapiirangud siiski püsima.

Parlamendifraktsioonide juhtide sõnul pole kasvavast nakatumisest hoolimata mõtet epideemiaolukorda jätkata, sest elanikest kaks kolmandikku on vaktsineeritud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pandeemiaolukord on Saksamaal kestnud möödunud aasta märtsist peale.

"Üks asi on meile selgeks saanud ja selle võib otsesõnu välja öelda - rohkem koolisulgemisi, ühiskonna sulgemisi või liikumiskeelde ei tule. Ükski neist piiranguist ei ole praeguses olukorras proportsionaalne. Seepärast välistame ka võimaluse vastavaid korraldusi anda, mida lubav seadus praegu veel jõus on," rääkis sotsiaaldemokraatide fraktsiooni asejuht Dirk Wiese.

"Keegi meist ei tea, kas uusi mutatsioone ilmub ja muud sarnast, kuid kui me lähtume praegustest teadmistest, siis me nõustume, et tuleva aasta 20. märtsil
lõppevad viimsedki piirangud," sõnas Vabade Demokraatide fraktsioonisekretär Marco Buschmann.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: