Saksamaa ettevõtjad muretsevad tarneahela häirete pärast

Tehas Saksamaal
Tehas Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/AFP/JENS SCHLUETER

Müncheni Ifo instituut langetas Saksamaa ärikliimaindeksit esimest korda kuue kuu jooksul. Ettevõtjad muretsevad tarneprobleemide ja koroonaviiruse epideemia kasvava mõju pärast.

"Tarneprobleemid ja mure koroonaviiruse leviku pärast mõjutavad Saksamaa majanduse väljavaateid," ütles Ifo juht Clemens Fuest. 

Halvenesid nii teenindus-, tootmis- ja jaekaubandussektori väljavaated. Positiivses valguses nähti ainult ehitussektorit, teatas Financial Times

"Tootmissektoris on puudu toorainest, üha rohkem ettevõtteid on hädas ka oskustööliste leidmisega," ütles Fuest. 

Globaalses kaubanduses on tõsised tarneprobleemid. Saksamaa ettevõtjad proovivad aga kasvavat nõudlust rahuldada. Puudus on nii pooljuhtidest, metallidest, plastist ja puidust. 

Saksamaa majandus peaks sel suvel siiski koroonaviiruse epideemiast tingitud majanduslangusest taastuma. Mais leevendati koroonapiiranguid ja vaktsineerimine on riigis kiirenenud. Enam kui pool täiskasvanutest on täielikult vaktsineeritud. 

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli kantseleiülem Helge Braun ütles pühapäeval, et vaktsineerimata inimesi võivad ees oodata uued piirangud. 

"Vaktsineeritud inimesed saavad kindlasti rohkem vabadust kui vaktsineerimata inimesed," ütles Helge Braun ajalehele Bild am Sonntag.

"Praegu kehtib Saksamaal kord, et restorani, kinno ja spordiasutustesse pääseb täielikult vaktsineerituna või negatiivse testi ettenäitamisel. Kuna aga nakatumise tase on hakanud taas tõusma, tuleb vaktsineerimata inimestel oma kontakte piirata," ütles Braun.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: