Karis: praegu on lahenduste, mitte süüdlaste otsimise aeg

Mihhail Kõlvart ja Alar Karis.
Mihhail Kõlvart ja Alar Karis. Autor/allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei

Praeguses tervisekriisis on aeg leida ühiselt lahendusi, mitte otsida süüdlasi, ütles president Alar Karis.

Karis kohtus esmaspäeval Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga. Ta kutsus poliitikuid üles rääkima enda valijatega.

"Sõnum on ju lihtne – mida rohkem on vaktsineeritud vanemaid ja vanavanemaid, mida rohkem on vaktsineeritud noori, seda rohkem on võimalusi ühiskonna lahti hoidmiseks, ka koolides tavapärase õppetöö jätkamiseks," rääkis ta.

Karis tõi näite, et praegu sureb kahe-kolme päevaga koroonaviirusega Eesti haiglates sama palju inimesi, kui mullu kaotas elu vägivallakuritegudes. "Meedikud töötavad inimvõimete piiril, haiglate koormus aina kasvab, mis tähendab plaanilise ravi edasilükkamist inimestele, kes vajavad varem kokkulepitud ravi või uuringuid," nentis ta.

Karis ja Kõlvart rääkisid ühiskonnas süvenevast koroonaväsimusest, mis on kaasa toonud ka üleskutseid näiteks meedikute või kaubandustöötajate vastu.

"Kurjus on alati halb nõuandja, kriisis eriti. See, mida me vajame, on igaühe hoolimine iseendast ja oma kaaskodanikest, kõigi nende toetamine, kes töötavad ühiskonna käigushoidmise nimel. Vaktsineerige. Kandke avalikes kohtades maski. Vähendage omavahelisi kontakte. Lükake edasi perepeod. Olge tähelepanelikud enda ja kaaslaste suhtes," rääkis president.

Kõlvarti sõnul toetab ta Karise mõtet, et sildistamine ja vaenlaste otsimine ei vii meid edasi. "Täna pole ühte kõigile ideaalset meedet, peame kasutama erinevaid võimalusi. Ennetamine on alati parem kui tagajärgedega võitlemine," ütles ta, pidades silmas vaktsineerimist.

Riigipea pidas tähtsaks omavalitsuste ja keskvalitsuse tihedat, usalduslikku koostööd, ka piirangute kehtestamisel, samuti parlamendierakondade koostegutsemist tervisekriisi ületamisel.

"Praegu ei ole süüdlaste otsimise aeg, vaid on ühiselt lahenduste leidmise aeg. Ja eeskuju andmise aeg, mis tähendab, et need, kelle poole Eesti inimesed vaatavad, peavad ise näitama, et mõistavad vaktsineerimise ja elementaarsete ettevaatusabinõude olulisust," rääkis Karis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: