Kallas vaktsiinikahjustuste fondi loomisest: see saadaks vale signaali

{{1636118460000 | amCalendar}}
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Jürgen Randma/Stenbocki maja

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles, et vaktsiinikahjustuste fondi loomine saadaks ühiskonda praegu vale signaali.

Kallas ütles sotsiaalmeedias inimeste küsimustele vastates, et ka praegu on kõigil, kellel on rasked kõrvaltoimed võimalus nõuda vaktsiini tootjalt kahjud sisse.

Rääkides vaktsiinikahjustuste fondist, ütles ta, et selle võimaldamist on arutatud patsiendikindlustuse raames. "Sinna alla läheksid nii ravivead ja seal all võiks olla võimalikud vaktsiinide kahjustused," lausus ta.

"Aga me oleme käitumisteadlastega ka pidanud nõu ja kuna meil praegu on jäänud just need inimesed, kes ka kardavad kõrvaltoimeid, siis praegu eraldi seda fondi luues me paljudele inimestele saadame signaali, et on justkui mingid ulatuslikud kahjud, mis on seotud vaktsiiniga ja need kellel on hirmud, kardavad veel rohkem," ütles Kallas.

"Kui te saate Covidi ja seda raskelt põete ja elu kaotate selle tagajärjel, siis ju ei ole mingeid kompensatsioonimeetmeid," soovis Kallas veel lisada.

Vaktsiinikahjustuste fondi loomist on vajalikuks pidanud Reformierakonna koalitsioonipartner Keskerakond.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles, et enne järgmist aastat fondi loomiseni jõudmine ei ole tõenäoline. "Pigem me räägime siin pikemaajalisest lahendusest," lausus Kiik.

"Pikemas plaanis on sellise eraldi lahenduse leidmine mõistlik ja põhjendatud. Mul on kahju, et seda varasemalt juba tehtud ei ole. Me oleme kokku leppinud valitsuskabinetis, et ma toon konkreetsed ettepanekud koos juba varem välja töötatud patsiendikindlustuse süsteemiga," rääkis Kiik.

"Me anname seeläbi ühiskonda sõnumi, et riik igal juhul jälgib ja toetab neid inimesi, kes võivad mistahes põhjustel näiteks haiglas või mõne tervishoiuteenuse puhul teatud tüsistusi saada," ütles Kiik.

Kiik lisas, et kõnealuse eelnõu vaktsiinikahjude käsitlemise pool on veel väljatöötamise järgus ja arutelud selle tarbeks on plaanis ära teha lähinädalatel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: